1. Tým – všichni lékaři vybraní a vyškolení prim. Stodůlkou

Prim. Stodůlka zavedl laserové operace LASIK v České republice a je mezinárodně známý inovátor oční chirurgie, kterému svěřil své oči např. i pan prezident Václav Klaus nebo Tomáš Baťa a také řada očních lékařů.

2. Inovace – většinu laserových operací jsme provedli v ČR jako první

Prim. Stodůlka jako první v ČR uvedl do provozu femtosekundový laser pro oční operace, provedl první operaci LASIK, SBK i LASIK femtosekundovým laserem. Jako první v Evropě zavedl laserové operace čočky a šedého zákalu laserem VICTUS. Jako první a jediní v ČR provádíme laserem VICTUS rovněž operace LASIK. Dalším prvenstvím je operace LASIK EXTRA, kombinující LASIK s vytvrzením rohovky metodou CXL pro stabilizaci výsledku. Jako první v ČR provedl prim. Stodůlka mikroincizní operaci šedého zákalu, laserovou operaci čočky s implantací trifokální nitrooční čočky, implantaci rohovkové mikročočky pro korekci vetchozrakosti, implantaci umělé rohovky, implantaci fakické zadněkomorové čočky a další operace. Některé z operací zavedl prim. Stodůlka jako první v Evropě nebo na světě.

3. Bezpečnost – souhra techniky, erudice a zkušenosti

Špičková technika a vzdělaní, zkušení operatéři jsou zárukou maximální bezpečnosti. Používáme 7D laser Amaris 1050RS, nejrychlejší a nejpřesnější laser na operace očních vad, který jako jediný v ČR kontinuálně a bezkontaktně měří v průběhu laserové operace tloušťku rohovky, čímž přispívá k vysoké bezpečnosti. Žádné jiné pracoviště v ČR neměří v průběhu operace kontinuálně a bezkontaktně tloušťku rohovky. Jako jediní v ČR nabízíme metodu LASIK EXTRA, kdy je při laserové operaci provedeno vytvrzení rohovky pro stabilizaci výsledku a snížení rizika změny tvaru rohovky po laserovém zákroku. Lékaři Gemini provedli nejvíce laserových operací v ČR a jejich erudice a zkušenost ve spojení s nejlepší technikou zvyšuje bezpečnost operací na maximum.

4. Technika – vždy o skok před konkurencí

Pro maximální kvalitu a bezpečnost oční operace je potřeba souhry špičkových lékařů s nejmodernější technikou. Jako jediní v ČR a třetí na světě používáme 7D laser Amaris 1050RS. Tento laser umístí na oko 1000 bodů za sekundu, což je pro srovnání 4x více než laser Zeiss MEL80 nebo 2x více než lasery Alcon WaveLight. Laser Amaris technicky předběhl konkurenci kromě rychlosti i přesností, protože jediný na světě registruje mikropohyby oka v průběhu operace v sedmi dimenzích a také průběžně kompenzuje jejich vliv na přesnost probíhajícího laserového zákroku. Používáme femtosekundové lasery švýcarského výrobce Ziemer, včetně nejnovější generace, laseru Z8, který je právem považován za nejuniverzálnější laser pro oční operace na světě. Femtosekundový laser Z8 si odbyl českou premiéru právě na klinikách Gemini.

5. Široké spektrum operací – komplexní péče

Díky vybavení a erudici lékařů jsme schopni nabídnout nejširší možnou škálu operací a navrhnout tak pacientovi zákrok, který je nejlepší pro jeho oční vadu nebo onemocnění. Kromě běžnějších operací očních vad provádíme i LASIK EXTRA, kombinující LASIK s vytvrzením rohovky metodou CXL pro stabilizaci výsledku, a operace presbyopie – potřeby brýlí na čtení – implantací mikročočky „kapka rosy“ laserem do rohovky. Laserové operace šedého zákalu a čočky kombinujeme s implantací trifokální čočky, např. Fine Vision (PhysIOL, Belgie), umožňující nezávislost na brýlích ve většině běžných situací. Kromě všech dioptrických očních vad dále léčíme sítnici, keratokonus a zelený zákal. Prim. Stodůlka také provádí transplantace rohovky a implantace umělé rohovky.

6. Financování – vysoká kvalita za dostupnou cenu

Zákroky hrazené ze zdravotního pojištění nabízíme pacientům smluvních pojišťoven zdarma. Klinika Gemini je smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven v ČR. Mezi placené služby a materiály, které hradí pacient, patří kromě laserových operací např. implantace trifokální nebo multifokální nitrooční čočky nebo plastické operace víček. Laserové oční operace a ostatní placené výkony provádíme za dostupné ceny špičkovou technikou. Zákrok lze hradit i spotřebitelským úvěrem.

7. Dosažitelnost – geografická i časová

Kliniky Gemini najdete rozprostřeny po území ČR a v Rakousku ve Vídni. Nabízíme termíny vyšetření i operací o víkendech a v pozdní odpoledne. Díky špičkovému vyšetřovacímu zařízení a sehranému týmu je možné provést vyšetření i operaci v jeden den, což šetří Váš čas, peníze a stres. Kliniky Gemini jsou vybaveny vyšetřovacími přístroji umožňujícími komplexní vyšetření oka včetně sítnice v den operace. Vyšetření a kontroly lze provádět i na jiné klinice Gemini, než kde byla provedena operace.

8. Věda, vývoj a výzkum

Oční klinika Gemini má vlastní vývojový tým. Spolupracujeme se světovými výrobci laserů a oftalmologických přístrojů, např. jsme se významně podíleli na vývoji femtosekundového laseru VICTUS. Spolupracovali jsme také na vývoji světově unikátního CAPSULaseru, který je určen k operacím šedého zákalu. Výsledkem vlastního vývoje je např. nejtenčí jehla na světě pro nitrooční injekce – tzv. Thin Smart Needle s vnějším průměrem 0,14mm. Svým přičiněním tak Gemini napomáhá rozvoji nejen české, ale i světové oční medicíny. Lékaři kliniky Gemini se podíleli i na vývoji doplňků stravy řady Gemioptal pro podporu a výživu sítnice oka. Každoročně pořádáme Zlínský oční festival a Pražský oční festival – odborné kongresy s mezinárodní účastí, které skrze satelit a internet vysílají do světa nejmodernější oční operace. Mnoho let pořádáme také cyklus vlastních vzdělávacích akcí pro oční lékaře. Prim. Stodůlka přednesl v ČR a ve světě přes 500 odborných přednášek a vyučuje oční chirurgii na prestižních mezinárodních kongresech.

9. Infrastruktura

Oční klinika Gemini vybudovala největší síť očních pracovišť v ČR. Klinika ve Zlíně je největším očním pracovištěm v ČR, má rozlohu přes 5 000m2, na kterých se nachází šest očních operačních sálů a je zde umístěno více než 10 laserů, z nichž některé zde byly instalovány jako první v Evropě nebo jedny z prvních ve světě. Klinika Gemini vyvinula vlastní elektronický systém zdravotnické dokumentace, kterým jsou propojena všechna její pracoviště.

10. Tradice

Od svého založení je oční klinika Gemini průkopníkem oční chirurgie a rozvíjí dále dlouholetou tradici zlínské, české a evropské oftalmologie. Získala i četná mezinárodní uznání. Klinika Gemini je partnerem významných společenských, kulturních a sportovních událostí. Gemini Rally Team vyhrál ve své třídě Barum Rally 2013. Podpořili jsme hudební cyklus Jazz na Hradě a významné filmové festivaly – Febiofest a Zlín film festival, byli jsme partnerem Národního divadla.