Léčba suchého oka přístrojem E-Eye

Nedostatek slz nebo jejich snížená kvalita způsobují pacientům nepříjemné řezání či pálení, pocit unavených očí, nebo cizího tělesa v oku. Na oční klinice Gemini ve Zlíně, Průhonicích a Praze-Krči tento problém řešíme, k léčbě suchého oka používáme přístroj francouzské firmy E-SWIN.

Jak zákrok probíhá:
Na spodní víčko pacienta je aplikováno pět světelných záblesků. Ty stimulují nervy v oblasti meibomských žláz (slzní žlázy v očním víčku), tím aktivují činnost slzních žláz, které svou zvýšenou činností mění kvalitu a množství slzného filmu. Oko tak (na rozdíl od jiných metod, jako jsou např. umělé slzy v kapkách) svlažuje vlastní slzný film. Činnost meibomských žláz se aktivuje již několik hodin po zákroku.
Během zákroku, který trvá jen několik málo minut, je oko chráněno klapkami. Základní léčba probíhá ve 4 základních sezení. V případě potřeby lze domluvit další samostatné sezení.

Pro koho zákrok není vhodný:
Zákrok není vhodný pro těhotné, pro pacienty trpící cukrovkou, epilepsií, poruchou srážlivosti krve, dermatologickým onemocněním, pacienty s kardiostimulátorem, tetováním nebo permanentním make-upem. Před zákrokem doporučujeme vynechat samoopalovací krémy a doplňky stravy na podporu opalování (min. 2 týdny před zákrokem), neaplikujeme na pokožku po spálení sluncem (v posledním měsíci).