Operace očí laserem

Dnešní moderní lasery umožňují šetrně odstranit oční vady jako krátkozrakost nebo dalekozrakost, včetně možných kombinací s astigmatismem. Nyní je možné laserem operovat i tzv. vetchozrakost, tedy potřebu brýlí na čtení, která se často objevuje ve věku nad 40 let.

Operace očí laserem – více informací.

Operace šedého zákalu

Je velmi častým onemocněním očí především ve vyšším věku. Zákal čočky brání tvorbě kvalitního obrazu na sítnici. Jedinou možnou léčbou je výměna zkalené čočky za umělou nitrooční čočku. V ČR oční chirurgové operují každý rok více než 70 000 šedých zákalů. Naše pracoviště je díky prim. Stodůlkovi známo operacemi šedého zákalu mikrořezem.

Více o operaci šedého zákalu

Léčba sítnice

Vitreoretinální centrum oční kliniky GEMINI poskytuje diagnostiku a léčbu chorob sítnice a sklivce. Vedoucím centra je špičkový vitreoretinální chirurg MUDr. Pavel Čejka. Dalším členem vitreoretinálního týmu je i MUDr. Jaroslav Polišenský. Veškerá vyšetření a operace provádíme ambulantně. Operace provádíme jak v pracovních dnech, tak i ve dnech pracovního klidu – dle časových možností a přání pacienta.

Více o léčbě sítnice

Léčba vetchozrakosti

Máte problém se čtením na blízko? Pak můžete trpět presbyopií (vetchozrakostí).

V období našeho života okolo 40, 50 let, nám začínají znesnadňovat změny v našem vidění každodenní úkony jako je čtení novin, prohlížení si jídelníčků v restauracích nebo psaní sms zpráv. Jde o přirozený proces stárnutí. S věkem naše přirozená čočka v oku ztrácí pružnost a schopnost akomodace, která nám pomáhá zaostřit na předměty v blízké vzdálenosti. Této změně ve vidění se říká presbyopie neboli vetchozrakost.

Léčba keratokonu

Slovo je složeno z řeckého: kerato, t.j. rohovka (cornea), a konos, t.j. kužel, zkosení. Keratokonus je onemocnění rohovky, při kterém se její obvyklý tvar kulového vrchlíku v určité oblasti kuželovitě vyklene, což poškodí vidění. Progrese onemocnění závisí na věku pacienta a délce trvání. Čím dřívější je začátek, tím rychlejší je vývoj onemocnění. Keratokonus postihuje často obě oči, většinou asymetricky.

Více o léčbě keratokonu

Plastické a estetické výkony

Seznamte se s nabídkou prováděných zákroků a jejich charakteristikou zde.

Ostatní služby

Léčba suchého oka přístrojem E-Eye – Nedostatek slz nebo jejich snížená kvalita způsobují pacientům nepříjemné řezání či pálení, pocit unavených očí, nebo cizího tělesa v oku.
Více zde.