Biodermální nitě – Bio-Meyisun – Novinka v liftingovém ošetřování pleti obličeje

Jde o minimálně invazivní, ale účinný liftingový zákrok bez anestezie a jizev. S okamžitým efektem a bez nutné rekonvalescence. Pomocí vstřebatelných nití se dokáže účinně obnovit vadnoucí kolagen a zároveň se vytváří kolagenová „kostra“ pro zpevnění ochablé pokožky a kontur.

Nitě jsou vhodné pro lifting ochablé pokožky se ztrátou elasticity, povislou kůži a kontury, drobné vrásky kolem rtů, vrásky mezi obočím, vrásky kolem očí, pokleslé obočí, nasolabiální záhyby, atd. Vhodné jsou také pro klienty, kteří jsou necitliví na botulotoxin nebo případně chtějí jen aplikaci přírodního materiálu ke korekci vrásek.

Popis ošetření:

Do ošetřované oblasti se zavádějí biodermální nitě Bio-Meyisun, které jsou složeny z mikrojehly a samotné polydioxanonové nitě (PDO) – nitě jsou vstřebatelné, biokompatibilní s tkání lidského organizmu, nevyvolávají nežádoucí reakce na cizorodý materiál. Mikrojehla je speciálně upravená, velmi lehce vklouzne do pokožky a je dobře flexibilní. Okolo nitě se začne vytvářet nový kolagen, vzniká kolagenová síť, která způsobí napnutí kůže a zvýšení elasticity kůže. Zákrok se opakuje dle potřeby, přičemž interval mezi ošetřeními je minimálně 3 týdny. Po půl roce se doporučuje opakovat ošetření. Výsledný efekt přetrvává 2 roky a více. Tyto nitě jsou vyrobeny z polydioxanonu – nezpůsobují alergické reakce na cizorodý materiál, vstřebají se v průběhu 6 měsíců. Pozorovatelný efekt nastupuje již za 2-3 týdny po zákroku. Před ošetřením je možné (ale není nutné) použít lokální anestetikum v podobě krému. Zákrok je téměř bezbolestný, dělá se ambulantně a trvá přibližně 30 – 90 minut. Místo vpichu se hojí rychle, bez toho, aby zanechalo stopy po vpichu a jizvy. Po ošetření se mohou tvořit modřiny a přechodný otok. Zákrok splňuje všechny vysoké nároky, které jsou kladeny na současnou estetickou dermatologii.

Efekt metody:

„liftingový, hydratační, lipolytický, okamžitě viditelný, dlouhodobý“

Kolagenová kostra, která slouží jako opora pleti, má výborný liftující efekt, zlepšuje krevní oběh a tím dochází k rozzáření pleti, zlepšuje strukturu pokožky, elasticitu pokožky, vypíná kontury obličeje, vyhlazuje hluboké a povrchové vrásky.

Vedlejší účinky:

Po ošetření se mohou tvořit modřiny a přechodný otok. Náchylnější oblast k tvorbě modřinek je zejména kolem očí a čelo. Zvýšená citlivost v ošetřené oblasti, která může přetrvávat několik dnů, u citlivých jedinců a v oblasti ošetření dolní čelisti až 2 týdny. Klient může mít v místě aplikace pocit píchání, pocit cizího tělesa, který časem zmizí.

Kontraindikace:

Těhotenství, aktivní onkologická onemocnění, infekce v místě aplikace, systémová onemocnění a opary v oblasti obličeje a rtů.

Omezení po zákroku:

Po dobu 7 dní se nedoporučuje sauna, bazén, solárium, obličejová gymnastika, zvedání těžkých břemen, cvičení, liftingová masáž.