Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Dlouhodobě stabilní vidění díky fakickým čočkám

Mohou nastat situace, kdy má pacient se zájmem o život bez brýlí a čoček například potíž s tenkou rohovkou nebo vysokým počtem dioptrií. Není tedy vhodným kandidátem pro provedení laserové korekce oční vady. Alternativním řešením pro pacienty ve věku 18-45 let může být implantace speciální čočky, která je označována jako fakická. Při bezbolestném ambulantním zákroku je vložena do oka, přičemž biologická čočka zůstává zachována.

Lze s ní vyřešit krátkozrakost i dalekozrakost, včetně možných kombinací s astigmatismem (fakická torická čočka) nebo v kombinaci s vetchozrakostí (fakická presbyopická čočka). Optické parametry fakické čočky jsou zjištěny při podrobném předoperačním vyšetření. Čočku je nutno objednat s dostatečným předstihem před operací a vyčkat, až ji výrobce individuálně vyrobí. Krátký ambulantní zákrok je pak prováděn s lokálním znecitlivěním oka pomocí kapek.

Výhody fakické čočky

Fakickou čočkou dokážeme korigovat i velmi vysoké oční vady a navracíme kvalitu vidění v krátkém časovém horizontu po zákroku. Představuje bezpečné řešení, které je dlouhodobě stabilní a nevyžaduje žádnou další péči, ani nepřináší omezení v běžném životě. Fakickou čočku je možné v případě potřeby z oka opět vyjmout nebo případně vyměnit za jinou, aniž by byla jakkoliv ovlivněna biologická čočka.

Princip fakických čoček

Fakická čočka je tenoučká kontaktní čočka, která se vkládá dovnitř oka pacienta, do tzv. zadní komory – prostoru před vlastní čočkou. Je navržena tak, aby v oku fungovala společně s biologickou čočkou, před níž se implantuje. Pacient tedy má po operaci v oku dvě čočky – umělou fakickou a svou vlastní biologickou. Čočka je objednávána přímo u výrobce, tj. na míru pro každého pacienta, nelze ji implantovat někomu jinému.

Jak se objednat?

  • Vyplňte tento online formulář.
  • Nebo nám zavolejte na infolinku 577 202 202.
  • Společně domluvíme termín vaší návštěvy.
  • Rádi zodpovíme vaše dotazy.

Dana Pekařová

Informační linka

(+420) 577 202 202
pondělí–pátek 7:00–18:00

Bez obav nám zavolejte

Chcete se na něco zeptat nebo si rezervovat termín? Rádi Vás objednáme nebo s čímkoliv poradíme.

Cena volání odpovídá ceně za hovor na pevnou linku dle Vašeho tarifu.

Řekli o nás

Všechny reference

Kde zákrok podstoupit

Oční kliniky Gemini najdete na 11 místech v ČR a Rakousku. Na každé z nich na vás čeká tým špičkových odborníků a ty nejmodernější přístroje. Proto si jednoduše vyberte tu, kterou máte nejblíže.