Po – pá: 7:00 – 18:00
 • cs
 • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Spolupracujeme se špičkami oftamologie

Na oční klinice Gemini se neustále vzděláváme. Důležité v našem oboru je stejně jako v dalších oblastech medicíny sdílení vědomostí a dovedností s dalšími lékaři pracujícími na nejlepších zahraničních klinikách. Stejně tak se chodí špičky na poli oční medicíny vzdělávat k nám – nejen přímo na naši kliniku, ale také na Zlínský oční festival (ZOF) a Pražský oční festival (POF), který organizuje tým Gemini oční kliniky.

GEMINI oční klinika a.s. se dlouhodobě zabývá výzkumem a vývojem v oblasti oftalmologie. Spolupracujeme s lékaři a odborníky z celého světa. Provádíme zdravotnické studie a podílíme se na projektech, které mají za úkol zkvalitnit zdravotnickou péči a vyvinout nové technologie pro budoucí generace.

Naše projekty a výzkumy

 • Realizace očního aplikátoru pro vpravování léčiva do oční rohovky (PROJEKT EUREKA CZ LF15005)

  Cílem tohoto projektu je realizace technického řešení injekčního zařízení pro aplikaci léčiva do rohovky lidského oka. V současné době neexistuje alternativa, která by podobným způsobem řešila problém aplikace léčiva do rohovky. Jedná se o jedinečnou metodu, pro kterou je potřeba vytvořit technické i technologické řešení. Tento projekt by měl přispět k tomu, abychom mohli nalézt odpovídající technologie a materiály, které by pro danou aplikaci byly vhodné.

 • Gemioptal ® – doplňky stravy

  Na oční klinice Gemini vyvíjíme také špičkové doplňky stravy, které pomáhají předcházet problémům se zrakem. Díky řadě odborných studií, klinickému testování, znalosti našich lékařů a spolupráci s renomovanými výrobci potravních doplňků tak můžeme našim pacientům nabídnout skutečně komplexní léčbu včetně prevence.

 • Vybudování výzkumně inovační kapacity Gemini oční kliniky a.s. ve Zlíně (je spolufinancován Evropskou unií)

  Cílem projektu bylo vybudování kapacit pro realizaci VaV a prohloubení spolupráce s výzkumnými institucemi. Vybudované VIK jsou využívány pro vývoj v oblasti očního lékařství. Nabídka komerčního využití zde

 • Stenopeický otvor pro korekci presbyopie (je spolufinancován Evropskou unií)

  Cílem projektu je vyvinout a připravit kruhovou clonu pro léčbu presbyopie a způsob její aplikace. Vytvořit produkt, který
  bude reprodukovatelný při tvorbě kruhové clony pro léčbu presbyopie.

 • Positio

  Existují speciální oční operace, u kterých je dodržování pooperačních pokynů zásadní pro jejich správný výsledek. Může to být např. složitější operace rohovky nebo sítnice. V tomto případě hraje podstatnou roli držení hlavy ve speciální pozici. Na klinice Gemini jsme proto vyvinuli přístroj Positio, který pacienty upozorní, když hlavu dají do špatné polohy. Jeho princip by bylo možné využít i proti usínání v práci  jak můžete vidět v tomto odlehčeném videu.

Už 349 261 klientů nám důvěřovalo a nyní vidí opět lépe.

Změňte svůj život. Zasloužíte si vidět dobře.

Objednat se na konzultaci

Prvenství a technologie

 • 2006

  Operace dioptrií femtosekundovým laserem

  V říjnu 2006 provedl primář Pavel Stodůlka jako první v České republice operaci dioptrií metodou LASIK pomocí femtosekundového laseru. Díky laseru, který nahradil mechanické nástroje, se operace stala přesnější, bezpečnější a zcela bezbolestnou. Metodou femto LASIK je možné odstranit jak krátkozrakost, tak dalekozrakost včetně kombinace s astigmatismem.

 • 2008

  První ročník mezinárodní konference ZOF

  Rok 2008 byl zásadní nejen pro kliniku Gemini, ale pro celé české oční lékařství. Ve Zlíně totiž proběhl vůbec první ročník Zlínského očního festivalu kazuistiky (ZOF) – dnes už tradičního setkání očních lékařů z České republiky i ze zahraničí. V roce 2013 ho poté následoval ještě Pražský oční festival (POF). Kromě kazuistik z oboru jsou součástí těchto velkých mezinárodních kongresů také tzv. live surgery, tedy přímé přenosy z operací vysílané online do celého světa. Obě konference organizuje primář a přednosta kliniky Gemini Pavel Stodůlka společně se svým týmem.

 • 2012

  Operace šedého zákalu laserem Victus

  Primář Stodůlka provedl jako vůbec první v ČR také laserovou operaci
  šedého zákalu. Současně šlo o první operaci laserem VICTUS v Evropě. K prvním pacientům, kteří na klinice Gemini tento přesnější, bezpečnější a šetrnější typ zákroku podstoupili, patří například prezident Václav Klaus. Operace šedého zákalu femtosekundovým laserem VICTUS je dodnes jedním z nejmodernějších způsobů odstranění šedého zákalu.

 • 2014

  Implantace difrakční fakické čočky

  Implantace difrakční fakické čočky měla světovou premiéru na oční klinice Gemini v dubnu 2014. Tato metoda představuje řešení pro pacienty, kterým z určitých důvodů nelze provést laserovou operaci očí. Implantace fakické čočky umožňuje odstranění krátkozrakosti i dalekozrakosti (včetně kombinací s astigmatismem) u pacientů s velkým počtem dioptrií nebo tenkou rohovkou.

 • 2016

  Spolupráce na vývoji Capsulaseru

  Ve spolupráci s oční klinikou Gemini a primářem Stodůlkou vznikl v roce 2016 světově unikátní CAPSULASER vyvíjený americkou společností Excel Lens. Tento přístroj je nenahraditelný hned z několika důvodů: jednak dokáže připravit zakalenou lidskou čočku k odstranění za pouhou jednu sekundu, což výrazně zkracuje průběh celé operace šedého zákalu, jednak je mnohem menší a provozně levnější než femtosekundové lasery.

 • 2017

  Operace dalekozrakosti metodou ReLEx Smile

  Minimální zásah do rohovky, stabilnější výsledek operace, větší bezpečí, rychlejší rekonvalescence. To je metoda ReLEx Smile do roku 2017 používaná pouze pro operace krátkozrakosti. Jako první v České republice jsme tuto metodu použili také k operování dalekozrakosti. A do současnosti drží kliniky Gemini světové prvenství v počtu takto odoperovaných pacientů.

 • 2019

  Nová unikátní operace řeší problém s astigmatismem

  V září 2019 na Evropském sjezdu oftalmologů v Paříži byl představen nový typ operace pomocí femtosekundového laseru. Operace elegantním řešením zbaví pacienta vysokého astigmatismu. Při operaci, která má název „rotace lentikuly“, oční chirurg pomocí laseru vytvoří z vlastní rohovky pacienta úzký plátek, který správným pootočením sníží astigmatismus oka pacienta (nesprávné zakřivení rohovky). První operaci tohoto typu na světě provedl prim. Pavel Stodůlka na zlínské oční klinice Gemini.

 • 2019

  Nejrychlejší laser pro oční operace

  V prosinci 2019 lékaři ze zlínské oční kliniky Gemini provedli operaci šedého zákalu s asistencí nejrychlejšího laseru na světě v oblasti oční chirurgie. Unikátní femtomatrixový laser, který vyvíjela francouzská firma Keranova, přináší řadu nových technických řešení. Jako jediný laser na světě určený pro oční operace disponuje robotickým ramenem, laserový paprsek je veden optickým kabelem. Dalším technickým rysem je znásobení ohnisek laserového paprsku. Díky tomu je laser mnohonásobně rychlejší než současné lasery používané pro oční operace. Laser dále nabízí řešení pro komplikované případy s velmi tvrdě zkalenou čočkou. Výhodou je také pokročilá analýza, díky které se při zákroku využívá jen tolik energie, kolik je opravdu potřeba.

Naše kliniky