Po – pá: 7:00 – 18:00
 • cs
 • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Filtrovat

Máte jiný dotaz?
Neváhejte nám zavolat.
(+420) 577 202 202
(po-pá 7:00-18:00)

 • Bylo mi 40 let, mohu podstoupit laserovou korekci dioptrií?

  Po čtyřicítce dochází ke snižování schopnosti oční čočky akomodovat (zaostřovat). Přichází tedy potřeba nosit brýle na blízko. To ovlivňuje i vhodnost laserových metod pro korekci dioptrií. Proto je laserová operace očí doporučována jen do 45 let. Samozřejmě je možné se zbavit i dioptrií po dovršení tohoto věku. Je však nutné zvolit nelaserovou metodu, která také umožňuje pacientovi vidět ostře bez brýlí. Nejčastěji je to metoda RLE nebo implantace mikročočky.

  Bez brýlí v jakémkoli věku
 • Co je to fakická čočka?

  Fakické čočky jsou čiré čočky ze speciálního optického materiálu, které jsou chirurgicky umístěny do očí mezi rohovku a duhovku, aniž by se musela odstranit přirozená lidská čočka.

  Umožňují ostré vidění bez brýlí a na rozdíl od kontaktních čoček v oku pacientovi „nezavazejí“ a jsou bezúdržbové. Implantovat se mohou pacientům cca mezi 18 a 45 věkem.

   

  Fakická čočka Fakická čočka
 • Jakými metodami lze zredukovat vrásky?

  Nejvhodnější metoda je vybrána na základě osobní konzultace s lékařem.

  Na oční klinice Gemini nabízíme tyto výkony:

  > Aplikace výplně složené z kyseliny hyaluronové

  > Aplikace botulotoxinu

  > Zavedení dermálních nití

  > Ošetření přístrojem Plexr

  > Aplikace výplně ve formě vlastní plazmy z krve

   

  Omlazení pleti a korekce vrásek
 • Jak se projevuje keratokonus?

  Pacienti si v počátcích onemocnění nejčastěji stěžují na zhoršení vidění. Konkrétněji vidí několik stejných obrazů vedle sebe přičemž objekty jsou také mírně rozmazané, a to jak blízké, tak vzdálené.
  V pozdější fázi onemocnění lze pozorovat fyzikální změnu oční rohovky, která se nepřirozeně vyklene do kuželovitého útvaru.

  Léčba keratokonu Keratokonus
 • Je zlatý flitr bezpečný?

  Ano, třpytivé oční flitry jsou vyrobeny z ryzího zlata, které bylo speciálně vyrobeno pro aplikaci do tělesné tkáně.

  Jejich aplikace nijak nenarušuje vidění pacienta. Ten může flitry na sobě pozorovat pouze v zrcadle.

  Zlaté flitry do očí
 • Jaké jsou pooperační pokyny po plastice očních víček?

  Po operaci očních víček je nutné oči chladit. Fyzicky se šetřete nejméně 10 dní po operaci, ideálně 14 dní, přičemž se doporučuje měsíc vůbec nechodit plavat nebo do sauny.

  Často se ukáží modřiny, které mohou stéct i na dolní víčka.

  Jizvička po zákroku může být začervenalá i více jak měsíc po operaci. Pro perfektní výsledek chraňte oblast jizvy 2 měsíce před přímým slunečním zářením.

  V důsledku porušení integrity se mohou objevit v jizvě malé tukové útvary, tzv. milia, která jsou však snadno odstranitelné.

  Operace očních víček
 • Pro vytvoření lamely (flapu) u metody LASIK je lepší použít mechanický nástroj nebo laser?

  Operaci LASIK zavedl jako první v ČR prim. Pavel Stodůlka v roce 1995.

  Tvorba lamely se na začátku operace LASIK tehdy prováděla mechanickým nástrojem, tzv. mikrokeratomem. Ten byl později nahrazen femtosekundovým laserem, jehož používání v České republice zavedl opět prim. Stodůlka v roce 2006 a byla pojmenována jako metoda FEMTO LASIK.

  Použití mechanického přístroje nemá žádnou výhodu, pro kterou by mělo smysl mikrokeratom stále používat a na klinikách Gemini ho již nepoužíváme. Laser je jednoznačně lepší, šetrnější, rychlejší a bezpečnější.

  (Pozn.: LASIK mechanickým mikrokeratomem se někdy nazývá SBK.)

  Odstranění dioptrií laserem LASIK
 • Můžeme o metodě PRK hovořit jako o zastaralé?

  Nikoli. Operace metodou PRK se provádí povrchově, tj. na začátku operace se nevytváří rohovková lamela. Důsledkem je bolestivější pooperační průběh v prvních třech dnech po operaci.

  Proto byla PRK v časovém vývoji nahrazena metodou LASIK a později  FEMTO LASIK. Přesto může být v některých případech tou nejvhodnější metodou – např. u tenké rohovky.

  Varianty jako „no touch PRK“ a „ASA = Advanced Surface Ablation“ jsou moderními obměnami PRK.

  Prim. Stodůlka zavedl na klinikách Gemini vlastní speciální vyvinutý postup, který významně snižuje nebo i odstraňuje bolest po PRK.

  Odstranění dioptrií laserem PRK
 • Je metoda ReLEx SMILE vhodná pro všechny pacienty?

  Bohužel není.

  LASIK ReLEx SMILE je moderní a progresivní metodou korekce očních vad.

  Její výhoda spočívá v tom, že během operace nevzniká rohovková lamela jako u metody FEMTO LASIK, ale laserem se vyřízne z hloubi rohovky lentikula, která je vyjmuta 2-4mm mikrořezem. Operace je tudíž šetrnější a bezpečnější, ale bohužel méně přesná a nedá se opakovat, což je její hlavní nevýhoda v případě, že se v budoucnu oční vada částečně vrátí.

  ReLEx SMILE je méně přesný než FEMTO LASIK s funkcí 7D, není možno použít ho pro korekce složitějších vad a tzv. aberací vyššího řádu. Proto ReLEx SMILE rozhodně nemůžeme považovat za univerzálně nejlepší a nejvhodnější laserovou metodu.

  Odstranění dioptrií laserem ReLEx Smile

Už 349 261 klientů nám důvěřovalo a nyní vidí opět lépe.

Změňte svůj život. Zasloužíte si vidět dobře.

Objednat se na konzultaci