Po – pá: 7:00 – 18:00
 • cs
 • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Jarních očních seminářů se letos zúčastnilo velké množství lékařů i sester

Oční semináře v Praze a Českých Budějovicích se opět setkaly s velkým zájmem odborné veřejnosti. Oba dva semináře nabídly zajímavý program, který byl naplněn širokou škálou témat z oftalmologie.

Oba semináře dokázaly poskytnout cenné informace a praktické rady. Nejen odborné kazuistiky, ale i bohaté občerstvení s doprovodným programem udělaly z těchto seminářů oblíbené události.

Děkujeme všem přednášejícím za aktivní účast a těšíme se na další setkání při příležitosti Pražského očního festivalu. 

 

Vznik nové vzdělávací organizace

World College of Refractive Surgery and Visual Sciences

Profesor Pavel Rozsíval a primář Pavel Stodůlka se podíleli na založení nové organizace jako jediní zástupci z České republiky. 

Cílem WCRSVS  je reprezentovat refrakční chirurgii, vzdělávat oční lékaře a stanovovat kritéria pro výuku a provozování refrakční chirurgie. Skrze své členství v WCRSVS přispívají ke zlepšování kvality a vzdělávání v této specializaci a prosazují také zájmy české oční chirurgie v zahraničí. Jejich členství v organizaci představuje významné uznání pro českou refrakční chirurgii.

Pražský oční seminář

19. 4. 2023 proběhne tradiční oční seminář v Praze. Těšit se můžete na odborné přednášky a kazuistiky z každodenní praxe. Po odborném programu bude přichystáno bohaté občerstvení s doprovodným programem. 

PROGRAM:

 1.  Tihelková E. – Je to jen katarakta?
 2.  Rotnáglová M. – Zonulární keratopathie
 3.  Stodůlka P. – 58 let slepoty a umělá rohovka
 4.  Bašková A. – ReLEx SMILE v kostce
 5.  Hendrychová E. – Chirurgické řešení recidivujícího bazaliomu
 6.  Kalužáková A. – Syndrom suchého oka: fenomén 21. století

Začátek v 17:00 hodin. Na seminář se prosím registrujte ZDE

Palác Žofín
Slovanský ostrov 226
110 00 Praha 1

Českobudějovický oční seminář

18. 4. 2023 proběhne tradiční oční seminář v Českých Budějovicích. Těšit se můžete na odborné přednášky a kazuistiky z každodenní praxe. Po odborném programu bude přichystáno bohaté občerstvení s doprovodným programem. 

PROGRAM:

 1.  Šťastná S. – Seznámení s novými kolegy v Gemini ČB + čemu se věnujeme
 2.  Krbcová Š. – Aplikace RGP čoček u pacienta s keratokonem
 3.  Stodůlka P. – 58 let slepoty a umělá rohovka
 4.  Lavička J. – PlazmaJet v terapii suchého oka
 5.  Fedorová S. – Diabetes mellitus
 6.  Uyen Doanová N. – Zpomalení progrese myopie u dětí nízkoprocentním atropinem.

Začátek v 17:00 hodin. Na seminář se prosím registrujte ZDE

HOTEL BUDWEIS * * * *
Mlýnská 6
370 01 České Budějovice

 

Tradiční jarní oční semináře opět naživo

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

srdečně Vás zvu na tradiční jarní oční semináře, které se budou konat po delší pauze opět naživo s osobní účastí. Chystáme pro Vás zajímavé odborné přednášky z oboru oftalmologie.

Konání seminářů:
Českobudějovický oční seminář 18. 4. 2023
HOTEL BUDWEIS * * * *
Mlýnská 6
370 01 České Budějovice

Pražský oční seminář 19. 4. 2023
Palác Žofín
Slovanský ostrov 226
110 00 Praha 1

Začátek v 17:00 hodin.
Bohaté občerstvení formou rautu.

Na semináře se prosím registrujte ZDE

Těším se, že se po dlouhé době opět všichni uvidíme.

prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR
přednosta očních klinik Gemini

Vzdělávací akce jsou pořádány dle Stavovského předpisu ČLK č.16

 

Zlínský oční festival již v pátek

Akce, na kterou se těší nespočet očních lékařů, výzkumníků a nadšenců proběhne tento pátek 24. 3. 2023. Od 20. 3. bude možné zaplatit pouze na místě, avšak stále můžete využít možnosti registrace předem.

Účastníci se mohou těšit na přednášky očních lékařů a operatérů, kteří budou sdílet své znalosti a zkušenosti z oblasti oční medicíny.

Program je naplněn poutavými kazuistikami. Můžete se těšit na bubenickou show nebo slavnostní předávání ceny za celoživotní přínos oftalmologii přednímu chirurgovi ze Spojených států. 

 

Zimní sympozium AECOS

Prezident evropské části Americko-evropského kongresu oční chirurgie®, primář Pavel Stodůlka, prezentoval evropské novinky v oboru oftalmologie na nedávném zimním sympoziu AECOS. 

Letošní ročník se konal od 26. února do 1. března 2023 v Aspenu. Tato tradiční událost spojuje oftalmology, vědce, podnikatele a odborníky z oboru, aby diskutovali o inovacích v chirurgii předního segmentu oka. 

Sympozium oslavuje historii technologických průlomů, jako jsou např. laserová refrakční chirurgie, femtosekundové lasery pro LASIK a laserové operace šedého zákalu.

 

XVI. Zlínský oční festival 24. 3. 2023

Vážené kolegyně, vážení kolegové, 

srdečně Vás zvu na šestnáctý ročník Zlínského očního festivalu. Odehrávat se bude jako tradičně v Kongresovém centru ve Zlíně, a to v pátek 24. března 2023. Kongres nabídne široké spektrum odborných přednášek a kazuistik z každodenní praxe. Očekávat můžete také bohaté občerstvení a bubenickou show. Těším se na vaši účast a věřím, že Zlínský oční festival bude skvělou příležitostí k osobnímu setkání. 

S uctivým pozdravem 

prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR
prezident festivalu

Registrovat se můžete již nyní na webových stránkách festivalu: www.ocnifestival.cz
Využijte zvýhodněnou cenu do 5. 3. 2023

Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu č. 16 ČLK a bude hodnocena kredity pro lékaře.

 

Pavla Stodůlku zvolil časopis Forbes jedním z 50 nejlepších lékařů Česka

Magazín Forbes zařadil očního chirurga Stodůlku do žebříčku 50 nejlepších českých lékařů. Obsáhlý rozhovor v posledním vydání magazínu se dotýká mnohých prvenstvích, kterými přispěl rozvoji oční medicíny a také jeho podnikatelských aktivit.

Pavel Stodůlka v rozhovoru promluvil o tom, proč se rozhodl vedle oční medicíny věnovat vlastnímu businessu a v čem tkví úspěch sítě očních klinik Gemini. Řeč byla také o významných oceněních, včetně medaile Za zásluhy v oblasti vědy nebo Ceny Emilia Campose, jenž má pro primáře zlínské kliniky Gemini zvláštní význam. „Osobně si ovšem nejvíce vážím, když se mi podaří někomu vrátit zrak, to je pro mě nejvyšší vyznamenání,“ zmínil oční chirurg Stodůlka.

 

Presbyopický ReLEx Smile – světové prvenství se podařilo ve Zlíně

Laserová operace očí ReLEx Smile se používala doposud k odstranění krátkozrakosti, méně často dalekozrakosti. Tento týden se na klinice Gemini ve Zlíně podařil první presbyopický ReLEx Smile na světě, který vyvinula firma Zeiss. Pacientem se stal 46letý neurolog z Brna, který již první den po operaci byl schopen přečíst nejmenší písmenka Jaeger č. 1. Česká oftalmologie tak znovu přispěla k pokroku oční medicíny.

Minulý týden primář oční kliniky Gemini ve Zlíně se svým týmem operoval prvního pacienta s presbyopií novou metodou. „Dosud laserovou operací ReLEx Smile nebylo ve vyšším věku možné odstranit jak brýle do dálky, tak brýle na čtení. Řešením tak byly jen implantace nitroočních čoček nebo mikročočky, což se ale nyní změnilo. Laser vytvoří pouze malý řez v rohovce, který je výrazně menší než u jiných metod. To přináší řadu výhod, jako například minimální mechanické narušení rohovky a snížení rizika syndromu suchého oka. Velmi nízké je také riziko infekce,“ vysvětlil Pavel Stodůlka.

Není to ale jediné prvenství ve spolupráci s německým výrobcem Zeiss. V roce 2017 provedli lékaři ve Zlíně první operaci dalekozrakosti pomocí laseru Visumax a dodnes jsou v Česku jediní, kteří tuto vadu metodou ReLEx Smile odstraňují.

 

X. ročník Pražského očního festivalu

Oční festival, který se konal 3. 11. 2022 na pražském Žofíně, byl již desátým jubilejním ročníkem. Tato akce pořádaná oční klinikou Gemini se stala skvělou platformou pro výměnu zkušeností a poznatků mezi oftalmology. 

Byly odprezentovány zajímavé přednášky a kazuistiky. Všichni zúčastnění měli možnost mezi sebou přednášky hodnotit, diskutovat a komentovat. Program zahrnoval také houslové vystoupení profesora Petera Michalici s klavírním doprovodem v podání Viery Bartošové. Bylo uděleno hned několik cen. Mezi ty nejvýznamnější patřilo ocenění za nejlepší kazuistiku, kterou získal Dr. Milan Odehnal. Cenu za celoživotní přínos oftalmologii obdržel docent Jan Novák.

 

Chirurg Pavel Stodůlka obdržel ocenění prof. Emilia Campose za inovace v oftalmologii

Pavel Stodůlka převzal o víkendu prestižní cenu profesora Emilia Campose za inovace v oftalmologii. Oční chirurg při děkovné řeči vysvětlil, proč má pro něj právě toto ocenění zvláštní význam.

Primář Pavel Stodůlka je autorem mnoha operačních metod a postupů, stejně tak se podílí a podporuje vývoj nových laserů a nástrojů pro oční operace. Zasloužil se o mnohá evropská i světová prvenství v oční medicíně. Za svůj celoživotní přínos pro inovace v oftalmologii nyní obdržel cenu prof. Emilia Campose. Převzal ji o víkendu v Římě z rukou prezidenta Italské oftalmologické společnosti Matteo Piovella. Cena pro něj má hlubší význam. “Ukazuje, jak životní události probíhají často v kruzích. Poprvé jsem se seznámil s oftalmologií na měsíční studentské stáži v italské Bologni na oční klinice v nemocnici Santa Orsola Malpighi, která je součástí Boloňské univerzity, nejstarší univerzity v západním světě. Tehdy tam byl přednostou oční kliniky prof. Emilio Campos. Po 30 letech jsem nyní obdržel cenu za inovace v oftalmologii nosící jeho jméno. A kruh se uzavírá,” řekl Stodůlka při děkovném projevu.

V Římě také přednášel. S italskými kolegy se podělil o prezentaci na téma: Centrace kapsulotomie a kapsulorhexe dle tmavě modrého terčíku vytvořeného trypanovou modří na předním pouzdře čočky. Novou metodu objevil spolu s týmem oční kliniky Gemini při práci s Capsulaserem. 

 

Gemini získalo ocenění Nejdůvěryhodnější značka, letos popáté

Oční klinika Gemini již popáté obhájila titul Nejdůvěryhodnější značky. Výsledky byly vyhlášeny na galavečeru v centru Prahy 10. listopadu 2022. 

4000 dotazovaných vybíralo asi z 900 značek v 90 různých kategoriích. Program Důvěryhodná značka hodnotí důvěryhodnost značek na českém trhu. Zásluhu na získání  tohoto ocenění mají především zaměstnanci kliniky, kteří se každý den snaží o kvalitní péči o své pacienty, zlepšování služeb i zdokonalování technického vybavení. 

 

Tradiční oční semináře opět naživo

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

srdečně Vás zvu na tradiční podzimní oční semináře, které se budou konat po delší pauze opět naživo s osobní účastí. Chystáme pro Vás zajímavé odborné přednášky z oboru oftalmologie.

Konání seminářů:
Zlínský oční seminář 23. 11. 2022
Hotel Baltaci Atrium
Lešetín II 651, 760 01 Zlín
Parkování: parkovací dům na ulici Kvítková (OC Zlaté jablko)
17:00 – 19:00 hodin
Registrujte se zde: https://partner.gemini.cz/?seminare=48

Ostravský oční seminář 1. 12. 2022
Quality Hotel Ostrava City****
Hornopolní 3313
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
17:00 – 19:00 hodin
Registrujte se zde: https://partner.gemini.cz/?seminare=49

Brněnský oční seminář 5. 12. 2022
BEST WESTERN PREMIER HOTEL INTERNATIONAL BRNO
Husova 200 /16
602 00 Brno
17:00 – 19:00 hodin
Registrujte se zde: https://partner.gemini.cz/?seminare=50

Těším se, že se po dlouhé době opět všichni uvidíme.

prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR
přednosta očních klinik Gemini

Vzdělávací akce jsou pořádány dle Stavovského předpisu ČLK č.16

 

Miláno hostilo 40. kongres ESCRS. Primář Stodůlka přispěl 8 přednáškami

40. ročník kongresu ESCRS se konal 16. až 20. září v Miláně. Přednášející přijeli z různých koutů Evropy. Pozvání přijal také oční chirurg a zakladatel kliniky Gemini Pavel Stodůlka, který přispěl celkem osmi přednáškami.

Svým bohatým programem akce přilákala více než 12.000 účastníků. Na 9 sympoziích během 5 dní zaznělo více než 300 přednášek.  Dále proběhlo více než 100 praktických kurzů a nechyběl ani prostor k setkávání zdravotníků a odborné veřejnosti s předními výrobci pro oftalmologii. Primář Stodůlka v rámci sympozia prezentoval mimo jiné výsledky studie mikročoček pro korekci presbyopie. Dále přednášel o managementu oftalmologického zařízení a v sekci Q&A odpovídal na často kladené otázky publika. 

Primář Stodůlka přijal pozvání do Říma na čestnou lekci pro inovátory

Italská oftalmologická společnost pozvala primáře Pavla Stodůlku, aby přednášel na čestné lekci pro inovátory v oftalmologii SOI Emilio Campos Medal Lecture. Událost se bude konat 16. až 19. listopadu 2022 v Římě. Je to výjimečná čest pro českého očního chirurga a ocenění českého inovačního přínosu pro oční chirurgii.

Lékaři z Gemini přispěli 13 přednáškami na XXX. Výročním sjezdu ČOS

Letošní Výroční sjezd České oftalmologické společnosti se tentokrát konal ve dnech 8. až 10. září v Brně. Lékaři z oční kliniky Gemini přispěli celkem 13 přednáškami z praxe oční medicíny. Třídenní Výroční sjezd ČOS byl bohatý na inovativní přednášky i doprovodný program. Témata letošního ročníků se týkala zejména onemocnění a chirurgie rohovky, problematiky ambulantní oftalmologie, konzervativní i chirurgické léčby nemocí sítnice.

Mezi přednášejícími byli mimo jiné zakladatel oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka a primářka kliniky Gemini V Průhonicích Eva Tihelková. Dokonce jedno z témat – Femtomatrixový laser s robotickým ramenem pro operace střední a pokročilé katarakty – přednášeli zkušení oční chirurgové společně. Primář Stodůlka pak zasedl také do předsednictva diskusního panelu sekce, která se zabývala operačními technikami šedého zákalu. Sjezd měl také speciální sekci pro zdravotní sestry, na které nechyběly naše kolegyně.

 

Pavel Stodůlka přednášel na kongresu AUSCRS v Austrálii

Oftalmologický kongres, který pořádala Australská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů (AUSCRS), se konal 3. až 6. srpna 2022. Mezi přednášejícími na odborném setkání s nadnárodní účastí byl také oční chirurg a zakladatel klinik Gemini Pavel Stodůlka. Účast českého lékaře mezi světovými špičkami potvrzuje tuzemskou vysokou úroveň očního lékařství.

Australská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů se od svého vzniku v roce 1995 věnuje především vzdělávání lékařů a zdravotníků a předávání nejnovějších poznatků z očního lékařství. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR přednášel o novinkách hned v několika sekcích. Témata byla například: biosyntetická mikročočka pro korekci presbyopie, CAPSULaser pro operace šedého zákalu nebo výsledky klinické studie týkající se operace katarakty za použití unikátního femtomatrixového laseru s robotickým ramenem, který vyvinula francouzská firma Keranova ve spolupráci s českou oční klinikou Gemini. Účast na kongresu AUSCRS zpestřila speciální část programu, kdy se přednášející převlékli do humorných kostýmů.

Pražský oční festival – osobně 3. 11. 2022

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
rád bych vás touto cestou pozval na další ročník Pražského očního festivalu, který se po pandemické přestávce bude opět konat osobně v Paláci ŽOFÍN v Praze ve čtvrtek 3. listopadu 2022. Chystáme pro vás atraktivní program plný zajímavých kazuistik a nových operačních postupů. Nebude chybět ani kulturní vystoupení.

Těším se na společné setkání,

prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR
prezident festivalu

Webové stránky kongresu: www.ocnifestival.cz

Akce bude pořádána dle Stavovského předpisu ČLK č. 16 a bude ohodnocena kredity pro lékaře.

 

Primář Pavel Stodůlka se stal novým prezidentem AECOS jako první Čech i lékař z východní Evropy

Zakladatel sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka byl o víkendu slavnostně jmenován prezidentem AECOS. Jmenování se uskutečnilo na kongresu v belgických Antverpách. Primář Stodůlka je nejen prvním Čechem, ale i prvním očním lékařem z východní Evropy, kterému se dostalo uznání prestižní post zastávat.

Oficiální zvolení do čela Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů (AECOS) proběhlo na kongresu 11. června 2022. “Je to čest stát v čele takto prestižní organizace. Mé zvolení potvrzuje vysokou prestiž české oční chirurgie ve světě. Ve funkci prezidenta chci navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích i inovačních činností organizace,” řekl o svém zvolení do funkce Pavel Stodůlka.
Během setkání očních chirurgů, zástupců průmyslu, univerzit či investorů zazněly mnohé přednášky na aktuální témata jako umělá inteligence a trendy v oftalmologii, nové lasery pro operace očí či postavení lékařek v oční chirurgii. AECOS uděluje každým rokem granty na výzkum a vývoj inovací v oftalmologii. Letošním vítězem se stal výzkum nové operační metody keratokonu.

 

 

Odborné online fórum pro lékaře

Pro oční lékaře jsme připravili online odbornou diskuzi, kde mohou sdílet zajímavé kazuistiky, diskutovat mezi sebou, a pokládat dotazy specialistům z oční kliniky Gemini.

V roce 2016 představila oční klinika Gemini on-line projekt Gemini Partner, který usnadňuje život jak lékařům, tak pacientům. Lékaři zde mají možnost na několik málo kliknutí objednat pacienta přímo do operačního termínu. Pacient pak z ordinace odchází s termínem zákroku a informacemi o jeho průběhu. Od doby spuštění Gemini Partner jsme takto přijali bezmála 50.000 objednávek a pro jeho jednoduchost ho dnes pravidelně využívá více než 300 ordinací po celé ČR.

Tento projekt byl rozšířen o odbornou diskuzi pro oční lékaře. Ti zde mají možnost sdílet s ostatními lékaři kazuistiky ze svých praxí, řešit s nimi konkrétní případy a pokládat dotazy lékařům z Gemini. Projekt byl vyvinut s ohledem na maximální jednoduchost a přehlednost, a jeho používání je velmi snadné. K příspěvkům je možné vkládat fotografie a obrázky. Možné je také hodnotit jednotlivé otázky a témata, stejně jako ocenit kvalitu odpovědí v diskusi. Lékaři mohou dostávat automatické upozornění na nové příspěvky v diskuzích a mají přístup do archivu starších uzavřených témat. Celá diskuse je moderována specialisty z Gemini a využít ji mohou pouze registrovaní uživatelé do Gemini Partner. Diskutující mají možnost pokládat své dotazy anonymně.

Pokud také ve své praxi chcete čerpat ze všech výhod aplikace Gemini Partner, volejte naši infolinku +420 577 202 202 nebo pište na partner@gemini.cz

Naše kliniky