Po – pá: 7:00 – 18:00
 • cs
 • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Je Vám 18-45 let? Zbavte se
brýlí rychle a bezpečně

 • šetrný a rychlý ambulantní zákrok
 • u vybraných metod doživotní záruka v ceně operace
 • nejlepší cena na trhu s možností platby na splátky
 • již druhý den po zákroku vidíte lépe
 • kvalitní péče zkušených odborníků

AKČNÍ NABÍDKA

Objednat se

Nový život bez brýlí a čoček

Oční klinika Gemini je největší síť očních klinik v České republice, která se díky 30 000 zákroků ročně řadí k těm úplně největším v Evropě. Každý den pomáháme lidem, kteří se rozhodli, že již nechtějí být ve svém životě omezováni nošením brýlí či kontaktních čoček.

Vzdělání, zkušenosti, ohleduplný a osobní přístup. Ať už si pro vyšetření zraku a následný zákrok vyberete kterýkoli z našich týmů, budete odcházet nejen s radostí z výsledku, ale také s dobrým pocitem, že všechno proběhlo k vaší maximální spokojenosti.

V roce 2020 jsme oslavili 25 let od první operace metodou LASIK v ČR, kterou provedl prim. Pavel Stodůlka v roce 1995 ve Zlíně. Díky bohatým zkušenostem byla u nás tato metoda dovedena k dokonalosti.

Nejmodernější lasery, které používáme na očních klinikách Gemini, umožňují šetrně a bezpečně odstranit všechny běžné oční vady jako krátkozrakost nebo dalekozrakost, včetně možných kombinací s astigmatismem. Nejvhodnější metodu operace Vám doporučíme na základě podrobného vyšetření přístroji a lékaři, na které se můžete objednat online nebo telefonicky na čísle (+420) 577 202 202.

Technické zázemí na nejvyšší úrovni

Oční kliniky Gemini jsou vybaveny těmi nejnovějšími a nejrychlejšími lasery. Posledním z nich je femtosekundový laser Z8, který oční klinika Gemini pořídila jako první v ČR. Tento laser je vybaven zobrazovací technologií OCT, díky které má chirurg při operaci LASIK schopnost vidět jemné struktury oka. Pro klienty to znamená jediné – ještě bezpečnější a přesnější zákrok.

V roce 2014 byl na Gemini operován první pacient metodou ReLEx Smile. Tehdy se stal novinkou ve vybavení kliniky unikátní laser VisuMax německé společnosti Zeiss, který umožňuje operovat pacienty s dioptriemi velmi šetrně. Touto metodou operujeme krátkozrakost a jako jediní v ČR také dalekozrakost. Laser vytvoří pouze malý řez  v rohovce, který je výrazně menší než u jiných metod. To přináší řadu výhod, jako například minimální mechanické narušení rohovky a snížení rizika syndromu suchého oka. Velmi nízké je také riziko infekce.

 

Jak se objednat?

 • Vyplňte tento online formulář.
 • Nebo nám zavolejte na infolinku 577 202 202.
 • Společně domluvíme termín vaší návštěvy.
 • Rádi zodpovíme vaše dotazy.

Dana Pekařová

Informační linka

(+420) 577 202 202
pondělí–pátek 7:00–18:00

Bez obav nám zavolejte

Chcete se na něco zeptat nebo si rezervovat termín? Rádi Vás objednáme nebo s čímkoliv poradíme.

Cena volání odpovídá ceně za hovor na pevnou linku dle Vašeho tarifu.

Řekli o nás

Všechny reference

Banner

Jak vypadá operační den

Od registrace na recepci přes bezbolestné přístrojové měření a operaci samotnou až po odchod z kliniky. Podívejte se na krátké video a zjistěte, jak bude vypadat váš zákrok na oční klinice Gemini.

Objednat se

Pro vaše bezpečí a pro ten nejlepší výsledek operace nejprve provedeme komplexní předoperační vyšetření. Vyšetření před refrakčním zákrokem (laserová korekce dioptrií) je zpoplatněno částkou 2.000 Kč za obě oči. Částka je nevratná, tedy není zahrnuta v ceně operace a nebude odečtena v den zákroku.

Před tím, než se k nám vydáte, minimálně 3-5 dní nenoste kontaktní čočky. Pokud by tato zásada nebyla dodržena, mohou být získané údaje o vašem zraku zkreslené, protože kontaktní čočka občas zanechává na rohovce otisk. S sebou si vezměte kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

Při vyšetření používáme nejmodernější přístroje a techniky. Na základě naměřených parametrů a osobní konzultace s lékařem, vám doporučíme nejvhodnější metodu pro korekci vašich dioptrií. Pokud zjistíme velmi komplikovanou vadu nebo nějaké operační riziko, raději zákrok neprovádíme. Bezpečnost a zdraví našich pacientů je pro nás na prvním místě.

 

Operace očí laserem jsou dnes díky moderním technologiím a postupům velice bezpečné, šetrné, a proto také oblíbené. Při zákroku ani po něm neucítíte žádnou bolest. Zrak je totiž nejprve znecitlivěn kapkami. Pacienti pouze popisují pocit mírného tlaku v úvodní části operace.

Operace samotná je rychlý ambulantní zákrok (10-15 min), který se zpravidla provádí na obou očích v jeden den. Bezprostředně po operaci bývá vidění zamlžené. Nezřídka si však pacienti všimnou zlepšení ihned po zákroku. Rychlý je stejně tak i pooperační průběh a zotavování u metod Femto LASIK a ReLEx Smile. Například pacient přijde v pátek na operaci a v pondělí jde již do práce. Celkové ustálení zraku však může u někoho trvat i déle než týden či 14 dnů, což není důvod k obavám.

Zdravotní pojišťovny České republiky bohužel laserovou korekci očních vad nehradí. Pacient proto platí celou cenu zákroku sám. Ceník zákroků si můžete prohlédnout zde.

Vyšli jsme našim pacientům vstříc, a proto lze na všech očních klinikách Gemini využít možnosti platby za laserovou korekci dioptrií na splátky bez jakéhokoli navýšení. Cena navíc zahrnuje i záruku na výsledek operace.

Jak probíhá operační den?

 1. Po příchodu na kliniku se nejprve zaregistrujete na recepci. Naše zdravotní sestřičky si zapíší potřebné údaje a požádají vás o kartičku zdravotní pojišťovny. Během chvíle si vás pak vyzvedne vaše ošetřující sestřička nebo lékař. Čekání si můžete zpříjemnit některým z teplých či studených nápojů, které jsou pro vás samozřejmě zdarma.
 2. Vaše další kroky povedou na krátké a bezbolestné přístrojové měření. Díky vyšetřením, jako je změření dioptrií nebo změření nitroočního tlaku, získáme přesné informace o vašem zraku. Poté vás důkladně vyšetří ještě specializovaný oční lékař, který data vyhodnotí a doporučí nejvhodnější metodu korekce zraku. Pokud budete mít jakékoli otázky, určitě se neostýchejte ptát.
 3. Po konzultaci s lékařem vás sestřičky připraví k operaci. Nemusíte se bát žádné bolesti. Na znecitlivění očí stačí pár kapek anestetika. V pohodlné pozici vleže pak na laserovém sálu strávíte pouze několik minut, během kterých se vám bude plně věnovat zkušený oční chirurg a sálová sestra. Blikající zelené světélko vám bude ukazovat, kam se dívat. Pro odstranění dioptrií používáme výhradně špičkové lasery švýcarské a německé výroby, které zajišťují bezpečný zákrok a stabilní výsledek operace.
 4. Laserová operace probíhá ambulantně, a tak budete moci po dvou až třech hodinách od zákroku odejít domů společně se svým doprovodem. Před odchodem z kliniky vám sestřička sdělí pooperační pokyny a společně si domluvíte termín kontroly, obdržíte zdravotní zprávu a sluneční brýle pro ochranu zraku.
 5. Na druhý den začíná váš nový život bez brýlí a čoček.

Pooperační průběh

Bezprostředně po zákroku bývá vidění mírně zamlžené, to se ale v průběhu příštích hodin a dní zlepší. Klienti s větší vadou zraku často vidí lépe ihned. Poté doporučujeme 2 až 3 hodiny odpočívat v pohodlí čekárny. Než odejdete, vybavíme vás instrukcemi pro pooperační období. Vyzvednete si oční kapky a už můžete v doprovodu přátel či příbuzných směřovat přímo domů. První den doporučujeme ponechat oči pokud možno zavřené, což napomáhá procesu hojení. V následujících dnech se vidění rychle zlepší, i když někdy vidí jedno oko lépe o něco dříve než druhé. Opět se není čeho bát, jde o normální stav.

Před odchodem z kliniky nebo v průběhu prvního týdne po operaci společně naplánujeme termín kontroly. Budeme se maximálně snažit vám vyhovět jak s časem, tak i s místem kontroly. Pokud vám to vyhovuje, můžete operaci podstoupit ve Zlíně a na kontrolu přijet třeba do Prahy.

Záruka

Za výsledkem našich zákroků si stojíme. Proto nabízíme doživotní záruku na vybrané laserové operace, tj. LASIK ReLEx Smile a 7D DIAMANT LASIK.

Doživotní záruku můžete zdarma uplatnit kdykoli v budoucnu v případě, že lékař kliniky Gemini doporučí opakování operace stejným způsobem za použití stejného vybavení a zároveň budeme na oční klinice Gemini tyto metody i nadále využívat. U metody LASIK ReLEx Smile záruka zahrnuje i případnou povrchovou laserovou operaci. V takových případech vždy bereme ohled na zdraví pacienta a bezpečnost každého opakovaného zákroku. První operace, stejně jako i všechny další zákroky musí proběhnout výhradně na pracovištích oční kliniky Gemini. V případě, že podstoupíte operaci na jiném očním pracovišti, nelze už další bezplatnou péči uplatňovat. To se samozřejmě nevztahuje na případy akutní péče.

Je také třeba po operaci dodržet všechny pokyny, které vám předali a vysvětlili odborníci na klinice Gemini. Velmi záleží nejen na přesném dodržování medikace a termínů vyšetření, ale i na striktním dodržování všech pooperačních omezení. Jejich porušování vede nejenom ke ztrátě záruky, ale především může vést k nevratnému poškození zraku.

Na co se doživotní/pětiletá/jednoletá záruka nevztahuje nebo co vede k jejímu zániku?

 • Jakýkoliv úraz oka vedoucí ke ztrátě, či zhoršení vidění nebo změně stavu rohovky.
 • Jakékoliv onemocnění zraku, které se projevilo v době až po prvotní laserové operaci, a nebylo při předoperačním vyšetření indikováno. Např. šedý nebo zelený zákal, presbyopie (potřeba brýlí na čtení), zánět, onemocnění sítnice/sklivce, atd.
 • Jakákoliv další celková onemocnění prodělaná až po prvotní laserové operaci (např. cukrovka, epilepsie, revmatoidní artritida nebo jiná autoimunitní onemocnění), která se mohou projevit na očích.
 • Stavy rohovky (např. tloušťka nebo zakřivení, suchost), které již další bezpečnou laserovou operaci neumožňují.
 • Zjevné porušení pooperačního režimu či vynechání předepsaných kontrol. A také pooperační zásahy do oka provedené jinde než na klinikách Gemini.

Kde zákrok podstoupit

Oční kliniky Gemini najdete na 11 místech v ČR a Rakousku. Na každé z nich na vás čeká tým špičkových odborníků a ty nejmodernější přístroje. Proto si jednoduše vyberte tu, kterou máte nejblíže.

Metody a balíčky

Foto
METODA LASIK

Metoda LASIK představuje rychlý a nejpopulárnější způsob, jak se bezbolestně zbavit dioptrií. Při operaci není použit žádný chirurgický skalpel, nýbrž hned dva špičkové lasery. První laser (většinou femtosekundový) vytvoří na oku pacienta tenkou vrstvičku rohovkové tkáně zvanou flap či lamela, která zajišťuje pooperační bezbolestnost. Chirurg poté druhým laserem odstraní oční vadu. Naše moderní lasery se přizpůsobí individuálně každému oku na míru, což zajišťuje ten nejpřesnější výsledek. Na oční klinice Gemini nabízíme metodu LASIK ve třech variantách:

  • Femto LASIK (součástí je záruka na 1 rok)
  • Crystal LASIK (součástí je záruka na pět let)
  • 7D Diamant LASIK (součástí je doživotní záruka a 7D laser)

Metoda LASIK s použitím 7D laseru je extrémně přesná, protože speciální program laseru sleduje a předpovídá během operace všechny možné mikropohyby oka.

Foto
METODA RELEX SMILE

Metoda ReLEx Smile je velmi šetrná a méně invazivní metoda, při které používáme femtosekundový laser VisuMax německého výrobce Zeiss. Chirurg při zákroku nevytváří rohovkovou lamelu jako u metody LASIK, pouze udělá miniaturní řez, kterým po odlaserování dioptrií přebytečnou část rohovky vyjme.

Tato metoda je vhodná pro vyšší oční vady – při krátkozrakosti, astigmatismu, a nově také při dalekozrakosti. U některých pacientů může být výhodná z hlediska sníženého rizika vzniku syndromu suchého oka. Na klinice Gemini ji nabízíme ve variantě s doživotní zárukou nebo zárukou na 1 rok.

Foto
METODA PRK (Surface ablation)

Jedná se o metodu, při které se nedělá žádný řez do rohovkové tkáně. Dioptrická vada je odstraněna laserem přímo na povrchu oční rohovky. Nevýhodou může být pooperační bolestivost a delší doba hojení. Naopak výhodou je její neinvazivní provedení – menší zásah do rohovky než u ostatních, výše uvedených, metod. U některých pacientů je to jediná možnost korekce dioptrií, protože ji lze aplikovat i na tenčí rohovce. Vše však závisí na výsledcích komplexního předoperačního vyšetření. Na tuto metodu se nevztahuje doživotní záruka ani záruka na 1 rok.

Metoda LASEK je modifikací metod PRK a LASIK.

Individuální přístup a bezpečnost je u nás na prvním místě, proto nejvhodnější metodu zákroku doporučí až náš lékař na základě výsledků z vašeho předoperačního vyšetření.

LASIK EXTRA (příplatek)

Volitelný doplněk k zákroku, při kterém provedeme vyztužení rohovky pomocí speciální látky a světelného záření. Tento časově nenáročný proces vylepší stabilizaci výsledku laserové operace.