Po – pá: 7:00 – 18:00
 • cs
 • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Jednička na poli oftalmologie

Pro vaši maximální spokojenost s výsledkem oční operace je potřeba souhry špičkových lékařů s nejmodernější technikou. V Gemini dbáme na obojí už od samého začátku. Stejně jako na vlídný a osobní přístup.

Moderní oční klinika, kde se budou potkávat nejnovější přístroje a postupy s obětavou péčí lékařů a zdravotních sester. Taková byla představa MUDr. Pavla Stodůlky, Ph.D., který v roce 2003 založil první ze sítě klinik Gemini. Od té doby jsme na našich klinikách pomohli s oční vadou už tisícům lidí. Mezi nejsilnější okamžiky, na které rádi vzpomínáme, patří například úspěšné navrácení zraku po 53 letech slepoty nebo operace 106 leté pacientky, která dokazuje, že oční operace jsou dnes velmi šetrné a vhodné i pro osoby vyššího věku. Pojďte se s námi podívat na další významné momenty a úspěchy, na které jsme pyšní.

 • 2003

  Založení kliniky Gemini

  Dveře první oční kliniky Gemini primáře Pavla Stodůlky se poprvé otevřely ve Zlíně v roce 2003. Tehdy jediná pobočka sídlila v pronajatých prostorách spolu s plastickou chirurgií. Dny provozu plastické chirurgie se zpočátku střídaly s provozem oční chirurgie. Klinice se však díky nejmodernějšímu vybavení, profesionální práci a lidskému přístupu ke klientům začalo rychle dařit. Za vyhlášenou prací primáře Stodůlky lidé dojížděli i dlouhé vzdálenosti – a tak se z původní jediné malé kliniky postupně stala celá síť poboček.

 • 2006

  Lasik femtosekundovým laserem

  Od založení kliniky se primář a přednosta Stodůlka zasazuje o používání nejmodernějších přístrojů a operačních postupů. Některé z nich začal používat jako vůbec první v České republice. Jedním z našich nejvýznamnějších prvenství je operace Lasik femtosekundovým laserem v říjnu 2006. Díky tomuto typu laseru je operace ještě přesnější a bezpečnější. Navíc jde o první operaci, která má bezbolestný pooperační průběh. Tato metoda je natolik úspěšná, že zůstala až doposud nejběžnějším způsobem odstranění dioptrií.

 • 2008

  Implantace umělé rohovky Boston

  Implantace umělé rohovky typu Boston je dalším naším prvenstvím a velkým úspěchem. Jde o metodu, kterou primář Stodůlka navrátil zrak lidem slepým i několik desítek let. První pacientka v ČR, kterou operoval právě primář Stodůlka, oslepla po zánětu očí. Díky umělé rohovce uviděla svého manžela po celých 16 letech přímo na operačním sále.

 • 2008

  První ročník mezinárodní konference ZOF

  Rok 2008 byl zásadní nejen pro kliniku Gemini, ale pro celé české oční lékařství. Ve Zlíně totiž proběhl vůbec první ročník Zlínského očního festivalu kazuistiky (ZOF) – dnes už tradičního setkání očních lékařů z České republiky i ze zahraničí. V roce 2013 ho poté následoval ještě Pražský oční festival (POF). Kromě kazuistik z oboru jsou součástí těchto velkých mezinárodních kongresů také přímé přenosy vysílané online do celého světa. Obě konference organizuje primář a přednosta kliniky Gemini Pavel Stodůlka společně se svým týmem.

 • 2012

  První operace šedého zákalu laserem v ČR

  Vůbec první operace šedého zákalu laserem VICTUS v České republice patří mezi další úspěchy primáře Stodůlky a oční kliniky Gemini. Co je na této metodě převratného? Je přesnější než běžná ultrazvuková operace. Jedním z prvních pacientů, kteří u nás tuto operaci podstoupili, byl exprezident Václav Klaus.

 • 2017

  Rozšíření o 10. kliniku Gemini v Novém Jičíně

  V lednu 2017 se počet našich poboček rozrostl na deset. Z původní jediné malé kliniky se tak postupně stala síť pracovišť, které dnes najdete ve Zlíně, v Praze, v Průhonicích, 2x v Ostravě, v Brně, v Českých Budějovicích, v Novém Jičíně, ve Vyškově a také v rakouské Vídni.

 • 2019

  Nová 11. klinika Gemini v Liberci

  Oční Klinika Liberec byla do skupiny začleněna na jaře roku 2019 a stala se tak 11. pracovištěm Gemini. Oční klinika je umístěna v rekonstruované prvorepublikové vile a patří k nejmodernějším v Libereckém kraji. Díky příjemnému rodinnému prostředí a individuálnímu přístupu se stala vyhledávaným pracovištěm na severu Čech.

 • 2019

  2 unikátní operace světového významu

  Podzim roku 2019 byl pro kliniku Gemini a pro pana primáře Stodůlku časem velkých inovací. Jako první na světě provedl zákrok novou metodou, která se nazývá rotace lentikuly. Několik týdnů na to ve spolupráci s francouzským vývojovým týmem firmy Keranova představil a použil nový femtomatrixový laser pro operaci šedého zákalu, který je v současné době v tomto oboru nejrychlejší na světě a navíc používá technologii robotického ramene.

Přečtete si o nás ještě více

Svou práci máme opravdu rádi. A proto jsme se rozhodli sledovat její posun od samého začátku až k současnosti. Podívejte se s námi na nejdůležitější milníky našich klinik, seznamte se s jednotlivými pracovišti a poznejte slavné osobnosti, které se rozhodly důvěřovat právě nám.

 

7 důvodů, proč Gemini stáhnout knihu Gemini (.pdf)

Řekli o nás

Všechny reference

Náš tým profesionálů

Vzdělání, zkušenosti, ohleduplný a osobní přístup. Ať už si pro vyšetření zraku a následný zákrok vyberete kteroukoli z našich klinik, budete odcházet nejen s radostí z výsledku, ale také s dobrým pocitem, že všechno proběhlo k vaší maximální spokojenosti.

MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR

přednosta očních klinik Gemini

Profil lékaře