Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Zbavte se syndromu suchého oka

Takzvaným syndromem suchého oka trpí každý sedmý člověk. Objevit se může v každém věku. Kromě nepříjemného pocitu pálení a řezání může způsobit i závažné zrakové obtíže.

Nedostatek slz nebo jejich snížená kvalita způsobují pacientům nepříjemné řezání či pálení, pocit unavených očí nebo cizího tělesa v oku.  Častým příznakem je i zarudnutí očí, světloplachost či zhoršené vidění. Na vybraných očních klinikách Gemini tento problém řešíme. Objednejte se na vyšetření očí do jakékoliv naší ambulance, kde vám oči vyšetříme a navrhneme možnosti léčby.

IPL nebo JETT PLASMA

Na klinikách ve Zlíně, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě nebo Průhonicích syndrom suchého oka léčíme pomocí speciálního přístroje IPL nebo JETT plasmou.

Na spodní víčko pacienta je aplikována série světelných záblesků. Ty stimulují nervy v oblasti meibomských žláz (slzné žlázy v očním víčku), tím aktivují slzné žlázy, které svou zvýšenou činností mění kvalitu a množství slzného filmu. Oko tak (na rozdíl od jiných metod, jako jsou např. umělé slzy v kapkách) svlažuje vlastní slzný film. Činnost slzných žláz se aktivuje již několik hodin po zákroku.

Během zákroku, který trvá jen několik málo minut, je oko chráněno klapkami. Základní léčba obvykle probíhá ve 4 sezeních.

Může zákrok podstoupit každý?

Zákrok není vhodný pro těhotné, pro pacienty trpící cukrovkou, epilepsií, poruchou srážlivosti krve, dermatologickým onemocněním, pacienty s kardiostimulátorem, tetováním nebo permanentním make-upem. Před zákrokem doporučujeme vynechat samoopalovací krémy a doplňky stravy na podporu opalování (min. 2 týdny před zákrokem), neaplikujeme na pokožku po spálení sluncem (v posledním měsíci).

Gemioptal HERBAL

Gemioptal HERBAL je přírodním produktem na bázi čínských bylin, který byl vyvinut na oční klinice Gemini. V klinické praxi Gemioptal HERBAL doporučujeme nejčastěji lidem s podrážděnýma očima z důvodu nedostatku slz, nebo jejich snížené kvality, u sklivcových zákalků a počínající presbyopie.

Léčba očnicovou (orbitální) akupunkturou

Akupunkturní jehly se aplikují do akupunkturních bodů v očním okolí a na další místa po celém těle. Nemusíte se bát, že bychom vám aplikovali jehly přímo do oka, tenká jehla se zavádí pod oko nad dolní okraj očnice. Jehlička se dostane do kontaktu se zevními očními svaly. Zavedení tenoučké jehly trvá pár vteřin a není bolestivé. Pro někoho to však může být nepříjemné. Samotná akupunktura očnice trvá jen několik minut.

 

Jak se objednat?

  • Vyplňte tento online formulář.
  • Nebo nám zavolejte na infolinku 577 202 202.
  • Společně domluvíme termín vaší návštěvy.
  • Rádi zodpovíme vaše dotazy.

Dana Pekařová

Informační linka

(+420) 577 202 202
pondělí–pátek 7:00–18:00

Bez obav nám zavolejte

Chcete se na něco zeptat nebo si rezervovat termín? Rádi Vás objednáme nebo s čímkoliv poradíme.

Cena volání odpovídá ceně za hovor na pevnou linku dle Vašeho tarifu.

Řekli o nás

Všechny reference

Kde zákrok podstoupit

Oční kliniky Gemini najdete na 11 místech v ČR a Rakousku. Na každé z nich na vás čeká tým špičkových odborníků a ty nejmodernější přístroje. Proto si jednoduše vyberte tu, kterou máte nejblíže.