Po – pá: 7:00 – 18:00
 • cs
 • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Věk zde nerozhoduje, dejte brýlím sbohem

 • výměnou nitroočních čoček se zbavíte i vysokých dioptrií nebo komplikované vady
 • zákrok je rychlý, bezbolestný a šetrný
 • už žádné brýle na čtení
 • nenechte se omezovat, zostříme váš pohled na svět

Už žádné brýle na čtení

Zaskočil vás fakt, že po čtyřicítce musíte vyvinout větší námahu, abyste přečetli drobný text? Nemusíte se znepokojovat. Je to přirozené.

Vetchozrakost (presbyopie) se projevuje se sníženou schopností oka zaostřovat na blízko. Často přichází po 40. roku věku, a to i u lidí, kteří celý život dobře viděli bez brýlí. Velké pokroky v očním lékařství nyní dovolují pacientům zvolit si rohovkové implantáty pro korekci této vady. Ve srovnání s jinými metodami pro kompenzaci brýlí na čtení je mikročočka bezpečná a velmi efektivní. A co je nejdůležitější, mikročočku je možno lehce odstranit a nahradit, například u pacientů, jejichž presbyopie se zvýšila a potřebují jinou hodnotu dioptrické korekce.

Jak se zbavit brýlí na čtení?

Jednoduchým bezbolestným zákrokem. Mikročočka je implantována zpravidla pouze do jednoho oka. Femtosekundovým laserem se v oční rohovce vytvoří malá kapsa, do které oční chirurg vloží mikročočku. Ta má průměr cca 2 mm a tloušťku 30 mikrometrů.  Ambulantní zákrok trvá obvykle okolo 10 minut.

Bez brýlí na všechny vzdálenosti

Jste aktivní, ale dioptrická vada vás omezuje, protože musíte střídat dvoje brýle nebo platit za drahé brýle s multifokálními skly?

Nabízíme vám možnost znovu vidět ostře i po čtyřicítce. Naši odborníci v dokonalé souhře s moderními technologiemi provádí na našich klinikách Gemini bezbolestnou oční operaci, díky které se zbavíte brýlí. Jedná se o výměnu nitrooční čočky (RLE – refrakční lensektomie) za čočku umělou, která vám umožní vidět bezvadně na více vzdáleností. Umělé čočky jsou vyráběny z materiálů nejvyšší kvality a dokáží korigovat hned několik očních vad, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost či vetchozrakost. Navíc poskytují ochranu zraku před pronikáním škodlivého slunečního záření, protože obsahují UV filtry a také filtry modrého světla.

Jak zjistíte, zda je pro vás metoda RLE vhodná?

Stačí se k nám objednat na předoperační vyšetření. Důkladné nezávazné vyšetření provádí zkušený lékař, který určí, zda můžete zákrok podstoupit, a které nitrooční čočky vám mohou být implantovány. Ke každému pacientovi přistupujeme individuálně a přesně na míru tak, abychom zajistili ten nejlepší výsledek.

Snažíme se pacientům vyjít vstříc i z finančního hlediska, a proto nabízíme tuto operaci hradit pomocí splátek bez navýšení a bez poplatků.

Jak se objednat?

 • Vyplňte tento online formulář.
 • Nebo nám zavolejte na infolinku 577 202 202.
 • Společně domluvíme termín vaší návštěvy.
 • Rádi zodpovíme vaše dotazy.

Dana Pekařová

Informační linka

(+420) 577 202 202
pondělí–pátek 7:00–18:00

Bez obav nám zavolejte

Chcete se na něco zeptat nebo si rezervovat termín? Rádi Vás objednáme nebo s čímkoliv poradíme.

Cena volání odpovídá ceně za hovor na pevnou linku dle Vašeho tarifu.

Řekli o nás

Všechny reference

Jak se cítí pacienti po zákroku?

Podívejte se na krátké video a zjistěte, jak jsou spokojeni pacienti po implantaci mikročočky na oční klinice Gemini.

Objednat se

Jako první je nutné podstoupit komplexní vstupní vyšetření, při kterém zjistíme co nejpodrobnější detaily o vašem zraku. Vy se zároveň seznámíte s prostředím oční kliniky Gemini a s naším týmem odborníků.

Vyšetření před refrakčním zákrokem je zpoplatněno částkou 2.000 Kč za obě oči.

Délka předoperačního vyšetření se může na jednotlivých pobočkách lišit, ale činí přibližně 1,5-2,5 hodiny. Pomocí moderních přístrojů a díky zkušenému zdravotnickému personálu získáme údaje o refrakční vadě očí, výšce nitroočního tlaku, stavu předního a zadního segmentu zraku, nebo o stavu slzného filmu. Doporučujeme přijet na kliniku městkou hromadnou dopravou nebo mít domluven odvoz. Vaše zorničky budou po vyšetření roztažené, a proto nedoporučujeme usedat za volat dříve, než za cca 4-5 hodin.

Nebojte se nám pokládat jakékoli otázky, které vás v souvislosti s chystanou operací napadají. Jsme tu pro vás a rádi vám vše podrobně vysvětlíme.

 1. Vlastní průběh operace je bezbolestný, neboť jsou vaše oči před zákrokem lokálně znecitlivěny pomocí speciálních očních kapek.
 2. Na operační sál vás doprovodí zdravotní sestřička, která vás dále předá sálové sestřičce a operatérovi.
 3. Během krátké 15-20 minutové operace oční chirurg provede implantaci / výměnu nitrooční čočky. Při zákroku operatér na pacienta hovoří, což účinně odbourává strach klienta z operace.

Po zákroku ještě několik málo minut vyčkáte v čekárně. Sestřičky vám vydají pooperační zprávu a vy si poté v lékárně vyzvednete oční kapky, které si budete v následujících dnech kapat do očí. Dle instrukcí lékaře se v 1. týdnu po operaci dostavíte na kontrolu k nám nebo k vašemu obvodnímu očnímu lékaři.

Po příchodu domů doporučujeme klidový režim. Nejlépe se oči hojí ve spánku. V prvních dnech po operaci může být vidění horší či zamlžené. To je zcela běžné. Omezte aktivity, při kterých byste navštívili riziková místa pro správnou rekonvalescenci vidění. Tedy měsíc se vyhýbejte prašnému prostředí, plavání v bazénu, saunování, zvedání těžkých věcí, apod. Pokud pracujete v čistém prostředí, můžete již za 1-2 dny zpět do zaměstnání.

Kde zákrok podstoupit

Oční kliniky Gemini najdete na 11 místech v ČR a Rakousku. Na každé z nich na vás čeká tým špičkových odborníků a ty nejmodernější přístroje. Proto si jednoduše vyberte tu, kterou máte nejblíže.

Rozdíly mezi nitroočními čočkami

Foto

Mikročočka – Malá mikročočka umožňuje pacientům vidět ostře na blízkou vzdálenost, na čtení. Eliminuje presbyopii (vetchozrakost). Vkládá se pouze do jednoho oka – do jeho přední části, kde v první fázi operace chirurg vytvoří laserem pouzdro. Vyrábí se z biokompatibilních materiálů, které mají speciální optické vlastnosti.

Multifokální čočka – Tato nitrooční čočka vrací ostrý pohled na svět ve více rovinách. Dělí se na bifokální (ostré vidění na blízko a na dálku) a trifokální (ostré vidění na blízko, na dálku i na střední vzdálenost). Při operaci RLE je chirurgem šetrně odstraněna lidská nitrooční čočka a nahrazena čočkou multifokální, která má kromě vynikající optiky, také speciální filtry. Ty pomáhají chránit sítnici před nebezpečnými spektry denního světla.

Fakická čočka – Pakliže je pacient ve věkovém rozmezí 18-45 let a trápí ho vysoká nebo kombinovaná dioptrická vada, může některým zájemcům pomoci implantace fakické čočky. Tu chirurg vkládá do oka před lidskou čočku, která zůstává zachována. Více o této refrakční metodě.