Klinika Gemini se podílela na vývoji kosmetického zlatého očního flitru, který nyní jako jediná klinika v ČR exkluzivně nabízí.  Zlaté flitry se do oka implantují laserem, a to vždy v páru, tj. dva flitry do jednoho oka. Po operaci nejsou žádná omezení nebo rizika. Flitry je možné z oka časem opět vyjmout.

Zlatý flitr je vyroben laserem a nanotechnologií. Klinika Gemini se podílela na vývoji výrobního postupu, který bude patentován. Průměr flitru je 1mm a tloušťka jen několik mikrometrů. Má kulatý tvar. Flitr je viditelný na 2-3 metry za běžného denního světla. Za umělého osvětlení je viditelnost ještě lepší. Osoba, která má flitr v oku, jej vidí pouze při pohledu do zrcadla.

Laserová implantace očního flitru je možná buď jako samostatný zákrok nebo v kombinaci s laserovou oční operací odstraňující dioptrie. Implantace zlatého očního flitru provádí v tuto chvíli pouze prim. Stodůlka na pracovištích Gemini Zlín a Gemini Praha Krč.

Cena za pár zlatých flitrů do jednoho oka je 20 000 Kč, tedy typicky 40 000Kč při aplikaci do obou očí. V současné době je platná sleva 50% při kombinaci s jakoukoliv laserovou operací na odstranění dioptrií.