Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Od srpna 2013 provozuje oční klinika Gemini nejrychlejší laser pro operace očních vad na světě Amaris 1050RS. Byl uveden do provozu jako první v Evropě a třetí na světě (Zlín, Hongkong a Oman).

Laser umístí na oko za jednu sekundu více než 1000 laserových bodů, což je pro srovnání 4x více než laser Zeiss MEL80 nebo 2x více než lasery Alcon WaveLight. Vyšší rychlost vede ke zkrácení celého zákroku. Toto zrychlení přináší další zvýšení bezpečnosti a šetrnosti operace tím, že oko není v průběhu operace tak dlouho vystaveno působení okolního prostředí. Dosavadní laser měl jen 75 % rychlosti nového laseru Amaris 1050.

 

Laser registruje mikropohyby oka v průběhu operace v sedmi dimenzích, a také průběžně kompenzuje jejich vliv na přesnost probíhajícího laserového zákroku.

Kompenzace vlivu pohybů oka je dále vylepšena o funkci analýzy předpokládaných pohybů v nejbližších okamžicích. Laser vyhodnocuje všechny pohyby oka a vytváří matematický model, na jehož základě je schopen předvídat, jaký další pohyb oka bude bezprostředně následovat. S určitým předstihem se tedy předem připravuje na předpokládané následující korekce pohybů oka.

Laserem lze odstranit všechny oční vady jako krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Oční klinika Gemini je tak nejlépe vybaveným pracovištěm pro laserové operace V ČR.

Naše kliniky