Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

12.10.2017

Světový den zraku, který pravidelně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO), má cíl upozornit a zdůraznit, jak důležitá je péče o zrak, jaké jsou oční vady a choroby se zrakem související. Každý rok si Světová zdravotnická organizace pro svou komunikaci vybírá nové téma. V tomto roce se organizátor věnuje problémům péče o zrak, které ovlivňují životy lidí jak v rozvinutých, tak rozvojových zemích (např. šedý zákal, zelený zákal, dětská slepota, nedostatečná informovanost, nedostatek vitamínu A, diabetická retinopatie). Upozorňuje na to, že první, co by každý měl udělat, je objednat se na vyšetření zraku, a především bychom měli ke stejnému kroku přimět i naše blízké, hlavně ty neohroženější jako jsou předškolní a školní děti, starší lidé a všichni, kteří se léčí s cukrovkou.

WHO poukazuje na to, že až 80 % případů slepoty na celém světě zle zabránit. Oční lékařská péče v České republice patří k těm nejlepším na světě (podívejte se na mapu, kterou zveřejnila WHO). Bohužel řada zemí se potýká s velkou neinformovaností a špatným přístupem k lékařské péči.

Jeden z našich předních očních chirurgů MUDr. Tomáš Prusenovský před necelým rokem strávil pět týdnů v africké Ghaně, kde pracoval jako dobrovolník na oční klinice. Jeho pomoc v jednom z nejchudších regionů této africké země, kde se věnoval především operacím šedého zákalu, ocenili místní obyvatelé, ale také Velvyslanectví ČR v Ghaně, které poslalo začátkem tohoto roku do Gemini děkovný dopis.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky