Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

14.7.2015

Pro čtenáře je připravena místnost ve stylu australské buše, proto také vznikl název „Knižní buš“. „V průběhu roku k nám na kliniku zavítají tisíce lidí. Rozhodli jsme se jim nabídnout něco navíc. Během roku pořádáme řadu akcí pro veřejnost a nápad veřejné knihovny přímo na klinice se nám zalíbil,“ popsal důvod vzniku Knižní buše Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.
Pokud by ale čtenáři hledali nudnou čítárnu s monotónními tituly, které se nemění, hledali by marně. „Knihovna funguje na principu ‚dej a vezmi si‘. Knižní buš je plná knih určených pro kolování. Knihy nám mohou lidé nosit a nechávat je přímo v recepci kliniky. Kdokoli pak může přijít a vzít si knihy, které se mu budou líbit. Budeme rádi, když si nějakou z knih lidé vezmou domů a na oplátku nám nějakou přinesou pro další čtenáře,“ doplnila Jana Stodůlková, která má hned vedle Knižní buše vlastní ordinaci akupunktury.
Provoz Knižní buše zahájil svou přednáškou o Austrálii známý cestovatel Miroslav Zikmund. Slavnostního zahájení se zúčastnila řada osobností města Zlína v čele s primátorem Miroslavem Adámkem.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky