Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

10.4.2019

Kdyby si vybrala obor, který zajímá média, byla by celebritou. Vybrala si oční chirurgii, a tak zůstává v anonymitě a exceluje na operačním sále. Díky ní tisíce lidí vidí, dostává od nich děkovné dopisy. Tento týden slaví – odoperovala 20 000. šedý zákal. Řeč je o lékařce zlínské oční kliniky Petře Uhlářové.

Na oční kliniku Gemini nastoupila už v roce 2005, předtím pracovala na očním oddělení v Krajské nemocnici T. Bati. Škála zákroků, které ovládá, je pestrá. Operuje šedý zákal, odstraňuje dioptrie femtosekundovým laserem, blízká jí je i plastická a estetická chirurgie. Ženy i muže dělá krásnější díky plastikám víček, aplikaci botulotoxinu a výplňových materiálů i biodermálních nití.

Šedých zákalů už odoperovala 20 000 a pacienti jsou jí za to vděční. Jeden z nich dokonce volal na naši infolinku, protože potřeboval poděkovat ještě jednou. „Prosím, řekněte paní doktorce Uhlářové, že jeden stařík ze Zubří, který si říkal, že nestojí za to jít v takovém věku na operaci očí, se pěkně splet! A tisíckrát paní doktorce děkuje za takovou péči, jakou ještě nezažil.“

Častější jsou dopisy a maily, kterými pacienti říkají to, co nestihli osobně. „Dlouho jsem se rozhodovala, zda ve svých skoro 101 letech nebude zákrok zbytečný, ale vzhledem ke svým zálibám v ručních pracích, hlavně vyšívání a oblíbenému čtení časopisů jsem se rozhodla, že se zákroku podrobím,“ napsala paní Blažena Kozáková. „Odstranění šedého zákalu a výměnu čočky provedla milá a přívětivá paní doktorka MUDr. Petra Uhlářová. Děkuji touto cestou za perfektně odvedenou práci,“ dodala pacientka.

Někteří pacienti přiznávají, že jsou tak šťastní, že nemají slov, kterými by poděkovali. „Vyslovuji velké poděkování „zlatým ručičkám“ paní doktorky Uhlářové a jejich asistentek. Vidím, opět vše vidím, barevně, jasně a ostře. Děkuji, děkuji,“ napsal pacient ze Zlína. „Moc děkuji za „malý zázrak“,“ začínal dlouhý děkovný dopis jedné z mnoha spokojených pacientek.

Není to „jen“ výsledek operace, čeho si pacienti cení, ale i lidskost paní doktorky Petry Uhlářové. „Z operace jsem měla velký strach, ale paní doktorka mi vše srozumitelně vysvětlila, takže jsem u operace byla již klidná,“ svěřila se pacientka Marie Peřestá.

[nggallery id=147]

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky