Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

11.4.2017

„Já bych to doporučila každému, nechápu, proč jsem to neudělala dřív. Měla jsem z toho velký respekt, ale já jsem se na klinice Gemini cítila tak dobře. Díky sestrám i díky panu primáři,“ hodnotila operaci Lucie Bílá. „Už mi to vadilo nejen kvůli ručním pracím, ale taky jsem neviděla na noty,“ odpověděla na dotaz proč se pro operaci rozhodla. Při kontrole na klinice Gemini v Praze-Krči neskrývala obrovskou spokojenost a primáři Stodůlkovi věnovala několikery dioptrické brýle, které už potřebovat nebude. „Přemýšlela jsem, čím panu primáři udělám radost a napadlo mě, že něco už teďka nepotřebuji. A to jsou brýle. Mám velkou sbírku brýlí, mám jich osm, a čtyři ty nejkrásnější bych chtěla věnovat panu primáři,“ doplnila.

„Lucie Bílá podstoupila laserovou operaci očí, kdy se nahradí čočky, které má člověk původně v oku a nahradí se tzv. trifokálními čočkami umělými, které už má napořád. A funguje to tak, že před operací paní Bílá potřebovala na čtení brýle pětky a do dálky dvojky, ale dnes vidí do dálky na 160 % a bez brýlí čte i ta nejmenší písmenka,“ vysvětlil zákrok Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini, který ji operoval.

„Samozřejmě že jsem jako každý člověk měla respekt, přece jenom jsou to oči a já jsem na oči velmi citlivá. Ale pan primář byl úžasný, celou dobu si se mnou povídal o věcech, které ho zajímají, já jsem si s ním povídala a najednou bylo a jela jsem domů,“ popsala Lucie Bílá průběh operace. „A vlastně jsou to skoro tři týdny a já jsem nadšená. Já miluji ruční práci a já bych se tomu bez očí nemohla věnovat,“ dodala.

„Já jsem před spoustu let nastudovala Carmen a měla jsem tahák, protože mám v zákulisí takovou jednu sloku, která je velmi těžká a měla jsem ho v zákulisí připnutý. A před třemi lety jsme začali Carmen znovu studovat a já jsem tam ten tahák pořád měla a vůbec jsem na něm nic nepoznala. Tam jsem se vyděsila poprvé, že se něco změnilo. Mě trápila štítná žláza, a ty oči se bohužel hodně pokazily a šlo to hodně rychle a už jsem řešila pět dioptrií,“ odpověděla na otázku, kdy jí poprvé došlo, že špatně vidí a že s tím musí něco dělat.

 

[nggallery id=110]

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky