Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

22.4.2014

V pátek 18. dubna operoval prim. Stodůlka slečnu Hanu Staňkovou z Dětského domova Země dětí v České Kamenici, která trpěla hned několika očními vadami najednou.

Hana Staňková studuje třetí ročník střední zdravotní školy. Problémy s očima ji omezovaly i ve škole a v přípravě na vyučování. „Kromě školy mě počet dioptrií omezoval i při některých aktivitách, kdy jsem brýle mít nemohla, jako je například plavání a jiné sporty, ale i při každodenních činnostech. Musela jsem si dávat pozor, aby se brýlím nic nestalo, nosila jsem je stále. Pro mě bylo i nebezpečné přejít přechod pro chodce bez brýlí, špatně jsem viděla auta“ popsala své problémy se zrakem slečna Hana.

Pacientka na klinice v pražské Krči podstoupila operaci laserem Amaris 1050, nejrychlejším a nejpřesnějším laserem na světě. Laserová operace jednoho oka tímto laserem stojí 24 tisíc korun. „Oční klinika a Rotary klub Zlín zajistily prostředky na to, aby se pacientce mohlo dostat péče zdarma,“ řekl Pavel Stodůlka. „Problémy s Hančiným zrakem jsme řešili dlouhodobě s několika očními lékaři. V domově se zapojuje do řady projektů. Připravila a zdárně dokončila například projekt na vybudování posilovny v našem dětském domově. V úvahu jsme brali i její životní situaci. Operace ji zbaví handicapu, posílí její sebevědomí a usnadní vstup do samostatného života,“ popsala důvody, proč zákrok podstoupila právě Hana Staňková, vedoucí vychovatelka Dětského domova Země dětí Jitka Janoušková.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky