Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

16.9.2019

Lékaři oční kliniky Gemini touto metodou operovali nejvíce pacientů s dalekozrakostí. Světové prvenství potvrdila firma Zeiss.

Klinika Gemini je jediným pracovištěm v ČR a jedním z osmi na světě, kde byla metoda ReLEx Smile pro odstranění dalekozrakosti v roce 2017 zavedena. Během necelých dvou let chirurgové kliniky Gemini zbavili dalekozrakosti nejvíce pacientů metodou, která je momentálně nejšetrnější.

Šetrnost zákroku je dána miniaturním řezem, který chirurg musí provést, aby odstranil dioptrie. Ze všech současných metod je řez u této techniky nejmenší, díky tomu je hojení rychlejší, riziko výskytu syndromu suchého oka nižší a velmi nízké je také riziko infekce.

V České republice byla odstraněna dalekozrakost metodou ReLEx Smile poprvé 17. 10. 2017 na zlínské oční klinice. S metodou měli lékaři bohaté zkušenosti, od července 2014 jí operují krátkozrakost, operace dalekozrakosti ale tehdy měla premiéru. Slečna Kristýna, která byla první pacientkou v ČR, byla překvapena bezbolestností operace. „Viděla jsem trošku rozmazaně, ale teda mnohem líp než bez brýlí, které jsem dřív nosila,“ hodnotila situaci bezprostředně po operaci. „To bylo taky hodně velké překvapení, že to bylo mnohem lepší už druhý den po operaci,“ ocenila rychlost hojení a návratu zraku pacientka.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky