Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

13.2.2023

Operace očních víček, také známá jako blepharoplastika, je chirurgický zákrok při kterém je odstraněn nadbytečný tuk a kůže z horního nebo dolního víčka. Oči se spadlými víčky mohou působit unaveně a těžce, ale brání i pacientovi ve vidění.

Operaci očních víček podstupují nejčastěji ženy, ale i muži kolem čtyřicítky. Čím dál častěji se operaci podrobují mladší lidé. Za spadlé víčko může nejčastěji genetika nebo kvalita a elasticita pokožky. Pokud je pokožka očního okolí méně pružná, působením gravitace se vytvoří převis kůže. Nejčastěji dochází k přepadávání horního víčka přes jeho okraj, což může omezovat vidění. V tomto případě pomůže pouze chirurgický zákrok. 

Převislá oční víčka často nevypadají esteticky dobře a přidávají na věku. Mohou také způsobovat další problémy jako např. únavu, slzení, pálení očí, které často mohou přejít až k bolestem hlavy. Jsou dva způsoby jak se lze povislých víček zbavit. První možností je plastická operace, která je doporučována u výrazněji spadlých víček a je prováděná ambulantně. Druhou variantou je méně invazivní metoda Plexr, u které je nežádoucí tkáň odstraněna odpařením. Je vhodná pro méně povislá víčka. Při zákroku navíc dochází k tvorbě kolagenu v ošetřené pokožce.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky