Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

17.5.2017

Mýtus č. 1 Operaci není vhodné podstoupit v létě
Jedním z nejčastějších mýtů je, že plastické operace jsou pouze sezonní záležitost. Spektrum prováděných zákroků se během roku na klinikách příliš nemění, plastickou operaci je možné podstoupit kdykoli během roku. V době, kdy jsou na trhu UV krémy s faktorem 50, 60 i víc, lze při dodržování režimu podstoupit plastickou operaci i během letního období.

Mýtus č. 2 Plastické operace podstupují jen ženy
Ještě před deseti lety byl zájem českých mužů o plastické operace prakticky nulový. Dnes je téměř každý sedmý pacient plastické chirurgie muž. Největší zájem mají o korekci očních víček. Mezi nejčastější zákroky plastické chirurgie patří operace horních víček. Ty podstupují z 60 procent ženy a ze 40 procent muži, kterých každým rokem přibývá. Oční víčka jsou téměř nepřetržitě v pohybu, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti. Kůže na horním víčku ztrácí časem elasticitu, působí na ni gravitace a vlivem neustálého pohybu začne vytvářet převis, který v některých případech může přepadávat až přes okraj víčka a omezovat vidění.

Mýtus č. 3 V nízkém věku je plastická operace rozmařilost
Na rozdíl od čistě estetických plastických operací, jako je například zvětšování prsou nebo modelace nosu, se pro zákroky na oční klinice čím dál víc pacientů rozhodne ze zdravotních důvodů. Během předoperačního vyšetření se na věk příliš nedíváme, hodnotíme daný problém. Například pokud má žena povislá víčka už ve 30 letech, není důvod operaci neprovádět. Navíc nějaká nedokonalost může způsobovat psychické problémy a není výjimkou, že zákrok doporučí přímo psycholog.

Mýtus č. 4 Po odstranění vrásek se změní mimika obličeje
Už od 25 let ztrácí pleť elasticitu a začíná stárnout. Vrásky vznikají nejdříve v oblasti kolem očí, potom kolem úst, na čele a mezi obočím. Zákroky k odstranění vrásek podstupují především ženy a řada z nich před zákrokem řeší, zda se jim nezmění mimika obličeje. Pokud se zákrok provádí s rozvahou, není důvod mít ze ztráty mimiky obavy. Především aplikace mezodermálních nití mimiku ani výraz tváře nijak nezmění. Pokud je lékař i pacient nekritický a přežene to s výplňovými materiály, může potom celkový výraz obličeje působit nepřirozeně. Botulotoxin ale skutečně potlačí mimiku tváře, což je například u pacientek, které se chronicky mračí, výhodou.

Mýtus č. 5 Nepovedené zákroky nelze napravit
Množství reoperací se celosvětově odhaduje na tři až pět procent. Téměř každý problém je možné při spolupráci pacienta s lékařem napravit. Problém může být samozřejmě u neprofesionálně provedených plastik. Pokud není pacient s výsledkem spokojen, doporučujeme konzultaci na jiné klinice.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky