Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

1.10.2015

Prim. Stodůlka byl nominován jako jeden z mála přednášejících na prestižní sympozium firmy Bausch & Lomb na kongresu ESCRS (Evropská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů) v Barceloně. Zde přednesl příspěvek na téma „Kombinace femtosekundového laseru VICTUS® a moderních nitroočních čoček“ a zařadil se tak po bok předních očních chirurgů z Velké Británie, Španělska nebo Filipín.

Prim. Stodůlka na kongresu ESCRS ve dnech 5. až 9. září odprezentoval celkem 12 přednášek a workshopů. Mezi témata jeho prezentací patřila například presbiopická fakická čočka, kterou loni v dubnu implantoval jako první na světě na klinice Gemini ve Zlíně. Tuto čočku, která umožňuje zbavit se brýlí do dálky i blízky pacientům, pro které není vhodná laserová operace, vyvíjel přední britský výrobce nitroočních čoček právě ve spolupráci s klinikou Gemini. Dále v rámci kongresu předsedal prestižnímu sympoziu, které představilo novou trifokální čočku od holandského výrobce VSY Biotechnology, kde prezentoval první klinické zkušenosti s novou čočkou.

Na fotkách je prim. Stodůlka s prominentním britským očním chirurgem a jedním z prvních pionýrů metody LASIK v Británii Sherazem Daya.  Dále pak můžete vidět přednášející Sheraz Daya (Británie), Juan Alvarez de Toledo (Španělsko), Joaquín Fernández (Španělsko) a Rogert Ang (Filipíny).

 

Video

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky