Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

14.5.2018

Hlavním hostem Dobrého rána v České televizi byl primář zlínské oční kliniky Pavel Stodůlka. Špičkový oční lékař byl do televize pozván díky odbornosti v oboru, kterému se věnuje řadu let. V pořadu s hlavním tématem péče o zrak prozradil řadu zajímavostí a dal divákům mnoho praktických tipů.

Pusťte si celé Dobré ráno na ČT, nebo si vyberte zhruba pětiminutové vstupy s Pavlem Stodůlkou.
Na webu pořadu je to snadné: stačí v obsahu dílu zaškrtnout Pavel Stodůlka (zaškrtněte 5 vstupů s Pavlem Stodůlkou) a kliknout na „přehrát vybrané“.

Pro vaši snadnější orientaci:

1. vstup v 6:11
Dozvíte se, proč je Pavel Stodůlka inovátorem v oční chirurgii, jaké zákroky provedl jako první na světě a proč založil vlastní kliniku, která je dnes největší ve střední Evropě. Jaké výhody přináší lékařům očních klinik Gemini možnost trénovat operace na simulátoru očních operací.

2. vstup v 6:41
Pavel Stodůlka radil na aktuální téma oční alergie.

3. vstup v 7:20
Tématy třetího vstupu pořadu byla péče o zrak (jak důležitá je zdravá strava, jak je to s mrkví, co je to oční jóga a jak nám pomáhá), ochrana zraku před úrazem, brýle a sport (kontaktní čočky, nebo trvalé řešení v podobě laserové operace očí), tablety a počítače versus čtení v knihách a čtečkách.

4. vstup v 7:48
Počítače, tablety a škodlivé modré světlo – jak kazí zrak?

5. vstup v 8:20
Slunce a oči: jaké označení máme sledovat na slunečních brýlích, proč mohou být příliš tmavé brýle horší než být bez brýlí.

Celé povídání zakončili moderátoři s primářem Stodůlkou silným tématem, povídáním o tom, jaké to je vracet zrak lidem, kteří byli slepí i několik desítek let.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky