Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

10.2.2012

První pacientkou, která byla operovaná novým laserem, byla pacientka, která již před osmnácti lety podstoupila u pana primáře Stodůlky laserovou korekci metodou LASIK. Shodou okolností byla tato paní první pacientkou v České republice, která byla tehdy novou laserovou metodou LASIK operována (trpěla vysokou krátkozrakostí). V úterý 7. února podstoupila operaci šedého zákalu a opět je tak první pacientkou, tentokrát v Evropě, které byl šedý zákal operován laserem VICTUS.

Nová operace šedého zákalu femtosekundovým laserem je šetrnější, bezpečnější a podstatně preciznější. Jde o předstupeň robotizace na poli očních operací a v malém prostoru oka je tato operace velkým krokem kupředu ve vývoji nových metod a technologií pro oční medicínu.

Operace šedého zákalu je nejčastější oční operace. Zároveň je to vůbec nejčastější operační zákrok současné medicíny. V České republice jich ročně oční chirurgové provedou více než 70 000. Tento zákrok je hrazen ze zákonného zdravotního pojištění. Je však otázkou, jak se k proplácení při využití nových metod při operaci šedého zákalu, postaví zdravotní pojišťovny.

[nggallery id=7]

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky