Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

24.4.2019

S operací šedého zákalu není radno otálet. To, že se má šedý zákal „nechat uzrát“, je mýtus. Na druhou stranu ani vysoký věk není překážkou, pokud se chcete šedého zákalu zbavit. Operace jsou dnes už šetrné, důkazem je 101letý pacient.

Pan Ředina přišel na oční kliniku Gemini ve velmi pokročilém věku. Pacient, který se před pár týdny na zlínské oční klinice zbavil šedého zákalu, už oslavil 101. narozeniny. Podstoupil operaci, při které se vymění zakalená lidská čočka za novou umělou.

Operace je jediný způsob, kterým se pacient může šedého zákalu zbavit. Šedý zákal neboli katarakta je onemocnění oka, při kterém má postižený zakalenou čočku a má pocit, jako by se díval přes špinavé sklo. S postupem času je toto onemocnění vážnější a vidění zakalenější, není totiž možné nemoc zastavit ani zpomalit žádnými léky. Oční lékaři doporučují operaci zbytečně neodkládat. Čím dříve se pacient zakalené čočky zbaví, tím dříve uvidí lépe. Kromě toho je zákrok v počáteční fázi snazší a celkově ke zraku šetrnější.

Na druhou stranu oční chirurgie je jeden z nejrychleji se vyvíjejících oborů a moderní operace šedého zákalu jsou možné a bezpečné i v pozdějším věku. Pokud vy, nebo váš blízký trpíte pokročilým šedým zákalem, nemusíte se operace obávat. To může potvrdit i 101letý pacient, který se rozhodl, že chce lépe vidět a vyhledal oční kliniku Gemini.

Foto: prim. MUDr. Dalibor Cholevík, Ph.D. se svým pacientem

[nggallery id=148]

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky