Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

20.9.2017

Francouzský závodník se v Itálii zařadil na start závodu s evropskými špičkami rally. A stejně jako začátkem srpna na rally mistrovství Evropy Rzeszów i tentokrát vybojoval první místo.

Zlínská oční klinika dlouhodobě podporuje sport, jí podporovaný rally tým – Gemini Clinic Rally Team – boduje na soutěžích na evropské úrovni. V automobilu oční kliniky Gemini od roku 2015 závodí Bryan Bouffier.

[nggallery id=123]

Podrobnosti o závodě:


Francouzská posádka Bryan Bouffier – Xavier Panseri v barvách Gemini Clinic Rally Teamu opanovala Rally di Roma Capitale, italský díl seriálu mistrovství Evropy. Soutěž s centrem v Římě vyhrála s náskokem pouhých tří desetin a navázala tak na srpnové vítězství na polské Rally Rzeszow.

Bryan Bouffier patří na každém závodě letošního mistrovství Evropy k největším favoritům a nejinak tomu bylo i na soutěži, která byla v kalendáři zařazena poprvé, takže byly tratě pro všechny účastníky úplnou novinkou. V úvodu zavítaly posádky přímo do samotného historického centra Říma. Po slavnostním startu na Piazza della Bocca Verita se v konvoji vydaly kolem nejslavnějších historických památek Věčného města až do moderněji upravené části EUR, kde se u Palazzo della Civiltà del Lavoro uskutečnila úvodní superspeciální zkouška.

Většina soutěže se však odehrávala na východ od Říma. Sobotní etapa se rozkládala na náročných tratích v pohoří Monti Aurunci na pobřeží Tyrhénského moře, v neděli posádky zamířily do pohoří Monti Ernici s centrem v proslulých italských lázních Fiuggi. Hned od začátku soutěže se na čele utvořila trojice Bouffier – Kajetanowicz – Lukyanuk, která sváděla vyrovnané souboje. Po havárii posledně jmenovaného v sobotu večer se bitva o vítězství zúžila na Bouffiera s Kajetanowiczem.

Po celou soutěž byl mezi oběma rivaly největší rozdíl 10 vteřin. První etapu vyhrál Bryan Bouffier o sedm vteřin, jeho polský soupeř začal v neděli mocně stahovat. Do průběhu promluvilo i proměnlivé počasí, které se střídalo s neuvěřitelnou rychlostí. Poslední zkoušky byly doslova soubojem o každou desetinu. O všem se rozhodovalo až na závěrečné rychlostní zkoušce, kde Bryan Bouffier svým finálním útokem dokázal porazit svého soupeře a celkově si připsal vítězství o pouhé tři desetiny, což je nejmenší rozdíl v historii mistrovství Evropy. Celý Gemini Clinic Rally Team si tak mohl při cílovém ceremoniálu na pobřeží v Lido di Ostia převzít cenné poháry za prvenství v legendární soutěži.

„Chtěl bych pogratulovat Bryanu Bouffierovi i Xavieru Panserimu k vítězství v Rally di Roma Capitale. Jejich souboj s Kajetanowiczem byl úchvatný se šťastnějším koncem pro nás. Po stříbru z legendární Rallye Monte Carlo a vítězství na srpnové Rally Rzeszów je to další výborný úspěch pro náš tým,“ zhodnotil letošní vystoupení týmový manager Milan Pantálek.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky