Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

18.4.2016

Již před více než třemi lety se zapsalo do registru dárců kostní dřeně více než padesát dárců z řad Gemini. Také letos se primář Stodůlka rozhodl akci podpořit a poskytnout prostory k odběru krve a zaplatit všem zaměstnancům starším 35 let poplatek na její vyšetření. Zaměstnanci Gemini tak měli možnost přidat se do registru na svém pracovišti v rámci pracovní doby. Kromě nich se k akci připojili i někteří obchodní partneři a v pondělí 18.4. na kliniku přijeli.

Za celou akcí stojí lékařka Gemini Zlín, paní doktorka Petra Uhlářová a paní Zdenka Wasserbauerová, která je její bývalou pacientkou. A právě během operace se domluvily na spolupráci.

Paní Wassebauerová, zakladatelka obecně prospěšné společnosti Šance Olomouc a dobrovolnice Českého registru kostní dřeně, byla za svou činnost oceněna a před několika málo dny převzala při slavnostním vyhlášení cenu Osobnost neziskového sektoru Zlínského kraje za rok 2015. Cena jí byla udělena nejen za její dlouhodobou činnost, ale také za to, že získala stovky nových dárců během projektu Barum Czech Rally Jedu na dřeň, který podpořila i Oční klinika Gemini.

K zaregistrování je třeba nechat si odebrat krev, která je poté vyšetřena. Ideálním dárcem jsou lidé ve věku 18 až 35 let, těm vyšetření krve hradí pojišťovna. Starší dárci za vyšetření zaplatí částku 1 500 korun.
[nggallery id=82]

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky