Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

30.10.2019

Lékařky z Gemini mají za sebou úspěšnou účast na závěrečné konferenci Evropského registru transplantací rohovky a buněk (ECCTR). Pomáhají tím dokončit projekt přehledné databáze pro transplantace rohovek napříč Evropskou unií.

MUDr. Zuzana Halašová a MUDr. Zuzana Koželová ze zlínské oční kliniky Gemini se právě vrátily z Bruselu, kde proběhla konference Evropského registru pro transplantace rohovek a buněk. Naše mladé lékařky zde představily zkušenosti s transplantacemi rohovek na oční klinice Gemini, která drží prvenství s největším počtem těchto operací v ČR s příspěvkem do ECCTR. Jejich přednáška sklidila velký úspěch. Oceněno bylo i zařízení Positio, které vyvinuli specialisté z oční kliniky Gemini a které pomáhá s bezproblémovou pooperační rekonvalescencí pacienta s transplantovanou rohovkou.

V Evropě nemají zdravotnická zařízení povinnost statistické výsledky z těchto operací zadávat do registru podobně jako v USA. To se však snaží evropští odborníci na zdravotnictví změnit. Mnoho operatérů by se tak dostalo k důležitým statistikám z operací a pooperačních stavů pacientů. Bude to velký krok kupředu v léčbě lidí s onemocněním rohovky.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky