Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

4.5.2017

Koncem dubna dorazil na oční kliniku do Zlína muž mnoha profesí Jan Novák. Čech, trvale žijící v Chicagu, se rozhodl podstoupit operaci očí na klinice ve Zlíně u primáře Pavla Stodůlky.

Jan Novák je česko-americký spisovatel píšící převážně anglicky. Do Spojených států se dostal již v roce 1969, kdy jeho rodina emigrovala, a v Chicagu žije dodnes. Je držitelem řady literárních cen např. Magnesia Litera pro knihu roku za zpracování příběhu bratří Mašínů, za román Děda získal Cenu Josefa Škvoreckého. K tomuto velkému českému spisovateli jsou jeho díla často přirovnávána.

Z povšimnutí stojí také jeho práce scénáristy, především spolupráce s Milošem Formanem na filmu Valmont. Je autorem scénáře k filmu Báječná léta pod psa a podílel se i na scénářích k filmu Davida Ondříčka Šeptej a Jakubiskově Nejasné zprávě o konci světa.

Do angličtiny přeložil hry Václava Havla a společně se svým synem natočil dokument Občan Havel jede na dovolenouObčan Havel přikuluje.

Svou poslední knihu o čtyřnásobném olympijském vítězi Zátopek… když nemůžeš, tak přidej! bezprostředně po operaci věnoval primáři Stodůlkovi.

[nggallery id=113]

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky