Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Další zvýšení preciznosti a šetrnosti hned několika typů očních operací přináší švýcarský laser Z8. Prvním českým pracovištěm, které tento laser uvedlo do provozu v březnu 2015, byla právě oční klinika Gemini.

Laser vyniká především univerzálností. Při operaci šedého zákalu se používá na počátku operace k rozdělení zkalené čočky na malé části, které jsou poté z oka odsáty. Tato část operace se jinak běžně provádí také ultrazvukem, avšak laser je preciznější a oko méně namáhá.

Při operacích na odstranění dioptrií laser slouží k vytvoření tenké vrstvy (lamely) na povrchu oka. Pod ní následně jiný laser odstraní dioptrie. Lamela se na konci operace vrátí na původní místo. Díky tomuto překrytí místa ošetřeného laserem je pooperační období prakticky bezbolestné. Šetrnost nového laseru spočívá v nízké energii jeho pulsů. Vysoká přesnost také přispívá k rychlému dosažení kvalitního vidění po operaci.

Laser umožňuje vytvářet v rohovce téměř libovolné trojrozměrné tvary, takže je kromě operace šedého zákalu a operace na odstranění dioptrií vhodný i pro další méně časté typy zákroků.

Laser je vybaven zobrazovací technologií OCT, díky které má chirurg možnost vidět jemné struktury uvnitř oka. To přispívá k bezpečnému a přesnému zákroku. Laser Z8 švýcarské firmy Ziemer je nejpokročilejším modelem v nabídce výrobce.

Naše kliniky