Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

Operace šedého zákalu

Na den 18. února 2017 jsem byl objednán na kliniku GEMINI, oční kliniku v Brně na odstranění očního zákalu.
Po vstupu na kliniku, kde jsem byl poprvé, jsem si myslel, že jsem si spletl pracoviště. Bylo to jak Jiříkovo vidění. Ačkoli jsem přišel podstatně dříve, než jsem měl, (což mám ve zvyku) jsem se přihlásil v recepci kliniky u sestry (?), která přijímá pacienty a než jsem se nadál a stačil schovat osobní doklady, přišla sestra, která mě oslovila jménem, řekla, co se mnou bude dělat, kdy přijde s dalšími zákroky a kam mne odvedou. Už před vstupem do předsálí operačního sálu jsem věděl, jak bude probíhat zákrok, jak se mám chovat apod. Všechno se dělo za přítomnosti sester, lékařky i operatéra, p. primáře MUDr. R. Kaňovského. Během operace se mnou operující neustále komunikovali, vysvětlovali, jaké zákroky dělají, co mám dělat já a za každým mým pohybem děkovali (to jsem ještě nezažil). Než jsem se nadál, oznámili mi operující, že zákrok je hotov, že dopadl dobře a že mohu odejít. Osobně se rozloučili, vysvětlili, co mám a nemám dělat, kdy kam jít na kontrolu a co dělat, kdyby se objevily nějaké problémy. Sestra, která mě odváděla ze sálu, se dotázala, zda se cítím dobře a zda mě má doprovodit do předsálí.
Celý můj pobyt na klinice byl pro mne šokem, s něčím podobným (kromě ošetřující lékařky, dr. Vymazalové) jsem se ještě nesetkal. Nepředstavitelný klid, citlivé jednání i zákroky, profesionalita a další. Žádná nervozita, spěch.
Nikdy jsem na této klinice nebyl, nikoho jsem předtím neviděl a neznal. Teď už vím, ale nevím, jak mám všem, kteří se mi během pobytu na klinice věnovali, poděkovat. Vše, co jsem zde popsal je upřímné, nezkreslené, což může potvrdit moje manželka, která mě doprovázela.
Ještě větší šok však přišel v neděli 19. února, pouhý necelý den po operaci, kdy mi z kliniky volali a dotazovali se, jak se cítím a zda nemám nějaké potíže, případně zda nepotřebuji nějakou pomoc. Nepředstavitelné. Děkuji.
Přeji celému personálu co nejvíce zdraví, pracovní i osobní pohody a jen úspěšné zákroky.
Doc. RNDr. Milan Soldán, CSc.

Nabízené zákroky

Naše kliniky