Ale to je možná dobře, protože tak aspoň dovedu zhodnotit tento zákrok s odstupem času a posoudit, co mi to během uplynulého období přineslo. Operaci jsem zvažovala již delší dobu a snažila se získat co nejvíce informací a poznatků od lidí, kteří již zákrok absolvovali.

V běžném životě mi dioptrické brýle nikdy nepřekážely, a proto jsem s operací nikterak nepospíchala, ale v životě sportovním mi postupem času vadily čím dál více. Nosila jsem je od svých jedenácti let. Říkala jsem si, jestli mi po nich pak nebude smutno. Patnáct let jsme patřili k sobě, já a moje obroučky na nose. Zažila jsem díky nim spoustu dnes už úsměvných historek. Vyzkoušela jsem několik druhů a značek kontaktních čoček, ale žádné mi nesedly. Posledním impulsem pro laserovou operaci byl kontakt na pana primáře Stodůlku, který mi dal Ján Svorada. V té době byl on sám již necelý rok po zákroku. Ale nakonec jsem odložila všechny předsudky i nostalgii a šla do toho.

Tvrdí se, že na lepší si člověk zvykne rychle. A je to pravda! Po operaci jsem si zvykla velice rychle na to, že už nemusím nikde hledat svoje brýle. Že je prostě nepotřebuji a vidím věci čitelně a ostře. Také mě příjemně překvapilo, že je na nebi tolik hvězd. Za těch patnáct let jsem na to úplně zapomněla. Stejně tak mi přišlo neskutečně úžasné, že se koupu v bazénu nebo sprchuji a přitom perfektně vidím. Kolem mě už nejsou jen samé rozmazané skvrny. Ale především mi to přineslo obrovskou úlevu a pomoc ve sportu. Samotná operace proběhla velice rychle a bezbolestně. Vše šlo hladce, bez jakýchkoliv komplikací. Mě samotnou to dost překvapilo. Nečekala jsem, že vše půjde tak rychle. Asi za deset dní jsem již zahájila normální trénink a za šest týdnů si přivezla ze světového poháru v Moskvě bronzovou medaili.

Jsem velice ráda, že moje cesta vedla do Zlína k panu doktoru Stodůlkovi, kde jsem tenhle zákrok podstoupila a změnila tak svůj život k lepšímu. I když můj oblíbený spisovatel Antoiene de Saint-Exupéry v knize Malý princ říká : „Správně vidíme jen srdcem.Co je důležité, je očím neviditelné.“ I přesto, mít zdravé oči a dobře vidět, je důležité pro nás pro všechny.