Jako oční lékařka nebudu mít potíže při práci do blízka. Tehdy jsem ještě netušila, že se mé oči změní, a to ještě každé jinak. Jedno oko se mi zhoršilo tak, že jsem neviděla pořádně ani do blízka ani do dálky, a rozdíl skel brýlích byl špatně řešitelný pro optiky, stejně jako pro mé oči.

Po konzultaci u svého kolegy prim. MUDr. Stodůlky jsem se po létech váhání a sbírání zkušeností rozhodla k laserové operaci 1 oka. Dohodli jsem se i na výsledné hodnotě dioptrií, tak abych opět používala obě oči. Jako lékař – pacient, jsem se obávala nejen rizik, těch jsem si byla vědoma, ale především bolesti, kterou podle mého názoru každý zdravotník špatně snáší. Po srovnání negativních i pozitivních názorů jsme se rozhodla. Necelý měsíc po operaci jsem věděla, že dobře. Nejen že zákrok byl nebolestivý, ale i rehabilitace velmi krátká a moje spokojenost je na místě.

Tímto velmi děkuji prim. MUDr. Stodůlkovi a celému kolektivu Gemini za vstřícný postoj a lidský přístup. Díky vlastní zkušenosti dnes pacientům tento zákrok jako možné řešení refrakční vady mohu doporučit.

MUDr. Drahomíra Mazalová