Vážený pane primáři, vážená kliniko Gemini,

dne 20.11. jsem byl operován na Vaší klinice. Dg: katarakty v obou očích, řešené implantáty multifokálních čoček.

Děkuji.

Odbornost a profesionalita celého Vašeho týmu je vzorová. Přístup k pacientovi Vašeho kolektivu je velice přijemný. Nastolená atmosféra pomáhá pacientovi překonat stres a obavu z operace. Úsměvy a pohoda vyzařující z lékařů,sester a celého personálu zpřijemňují pacientům-klientům čekání na zákrok. Opět musím poděkovat. Bohužel se s podobným přístupem už nikde jinde nesetkávám.

A jaký je výsledek Vaší práce?

Včera, druhý den po operaci, jsem se probudil do jiného světa. Ten, kdo tuto změnu nezažil, nemůže pochopit mé pocity. Ani já to nedovedu přesně popsat. Jako bychposledních 10 let žil v přítmí. Ani jsem si neuvědomoval, že žiji v postupně zhoršující se mlze. Díval jsem se na černobílý svět a mým včerejším probuzením jsem měl před sebou „barevnou plazmovou televizi“. Teprve nyní opět poznávám, jaké jsou okolo nás barvy. Modrá, žlutá a zelená jsou až nepřirozeně krásné a ostré. S pocitem ochrany mých očí před silnými vjemy raději nosím černé brýle.

Jsem pověrčivý. Často neříkám hop, dokud nepřeskočím. Ale musel jsem Vám popsat mé pocity a hlavně vyjádřit poděkování a úctu k Vaší práci.

S pozdravem celé Gemini

MUDr. Josef Karas