Klinika sídlí v menší, světlé a čisté budově, takže nedělá dojem „továrny na zdraví“.

Veškerý personál – lékaři i sestřičky jsou příjemně milí a hlavně „nemlčí“. Pro pacienta je důležité nebát se a právě to, že ho neustále někdo informuje, co právě provádí a proč je to důležité, co bude následovat, nervozitu odstraňuje.

Prostředí je moderní, ale ne „studené“. Drobné vázičky s jedním kvítkem jsou milé, ale nepřekáží a další věci jako ubrousky a občerstvení velmi praktické.

Rovněž úkony těsně před operací navazují jeden na druhý, takže se pacient v doprovodu sestřičky náhle ocitne před primářem, který ho uvádí do světlého operačního sálu. Protože jsem četla, jak operace probíhá, sledovala jsem jednotlivé úkony a doba operace tak rychle uběhla. Osoba operatéra je velmi důležitá i z hlediska psychologického a já jsem ani na vteřinu nepochybovala o tom, že operace bude úspěšná.

Rovněž konečná fáze informací pro doléčení pacienta doma je příjemná a dokonalá. Pacient obdrží všechno pro první dny včetně léků, brýlí a písemných informací. Mám dobrý pocit, že děláte svoji práci rádi a je to na výsledku znát.

Děkuji všem za příjemnou zkušenost a přeji hodně úspěchů v další činnosti.

V Praze 22.3.2012
Marcela P.