Zpočátku jsem i já jako řada pacientů přede mnou velmi váhala. První návštěva tohoto centra v rámci předoperačního vyšetření mě ale přesvědčila, že moje rozhodnutí bylo správnou volbou. Paní doktorka mě svým velmi profesionálním přístupem a přívětivým jednáním uklidnila natolik, že jsem začala být docela přirozeně zvědavá na zákrok a výsledek celé operace. Musím se přiznat, že samotná operace byla nesrovnatelně příjemnější než například návštěva zubního lékaře. Především žádná bolest nebo nepříjemnost, průvodní uklidňující lékařův komentář v průběhu zákroku výrazně snížil určité obavy. Moje první věta na sále po operaci: „Pane primáři, já Vás vidím, sice jako pod igelitem, ale vidím“, musela znít dost banálně, ale nic lepšího mě v té chvíli nenapadlo. Nebudu Vám popisovat své pocity druhý den po probuzení, kdy člověk, sotva otevřel oči, viděl hodiny na věži kostela, ale taky pavučinu v rohu pokoje.

Jako laik nedokážu samozřejmě posoudit technickou stránku celého zákroku, ale jako pacient oceňuji především lidský přístup a příjemné vystupování pana primáře Stodůlky a jeho kolegyň a kolegů. Nestresující prostředí a laskavé, vstřícné sestřičky a asistentky jen znásobily pocit klidu a pohody.

Neskutečné se stalo reálným a já po téměř čtyřiceti letech odkládám brýle a věřte, že vidět svět bez sklíček je moc prima.

Velký dík všem a hodně spokojených pacientů přeje Renata Hečková