Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

13.1.2022

Gemini pomáhá vyvíjet nejen nové metody očních operací, ale také technologie. Dlouhodobě se podílí s francouzským výrobcem Keranova na vývoji unikátního laseru s robotickým ramenem. Vůbec poprvé na světě se operace tímto laserem s úspěchem uskutečnily ve Zlíně. 

Pod vedením respektovaného očního chirurga Pavla Stodůlky se oční klinika Gemini podílí na vývoji mobilního laseru s robotickým ramenem, který se vyznačuje mimo jiné vysokou rychlostí jednotlivých kroků během operace. Poprvé v historii asistovala tato technologie  u operací šedého zákalu na klinice ve Zlíně v roce 2019. Úspěšná spolupráce největší české sítě očních klinik spolu s francouzským výrobcem Keranovou pokračuje i nadále. Nyní pracují na zdokonalování jednotlivých funkcí femtomatrixového laseru. V současnosti je tento laser používán pouze ve dvou specializovaných centrech na světě – ve Francii a v Česku.

Zástupci firmy Keranova tento týden navštívili Zlín již potřetí. “Klíčovým technickým rysem je znásobení ohnisek laserového paprsku. V místě, kde laser dopadá na oční čočku, je namísto jednoho ohniska, což je běžné u současných laserů, šest, devět i více ohnisek. Díky tomu je laser mnohonásobně rychlejší než současné lasery používané pro oční operace. Výhodou je také pokročilá funkce, která umožňuje v různých částech čočky využít různou energii, což je nejen efektivní, ale zákrok se tím stává šetrnějším,“ vyjmenoval přednosti laseru primář zlínské oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka. 

Reference

Všechny reference

Naše kliniky