Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

31.1.2017

Podle slov zkušených lékařů je trenažér velmi věrný a odpovídá reálnému operování.  V zahraničí se na stejném simulátoru „rozcvičují“ i někteří ostřílení lékaři před náročným operačním dnem.

VRmagic Eyesi umožňuje velmi věrné simulace operací. Díky němu si mladí lékaři zautomatizují ovládání mikrochirurgických nástrojů, pedálů, naučí se správně zaostřit mikroskopem a především si zkusí i velmi náročné a komplikované operace. Na simulátoru postupují od základního tréninku, kdy se pouze učí ovládat nástroje, až po operace, které odpovídají realitě. Trénují jednotlivé kroky operací, u kterých je možné zvolit si různé úrovně i možné komplikace. Připraví se tak i na zákroky, které jsou nestandardní a velmi obtížné.

Součástí přístroje jsou robotické hlavy, operatér tak sedí ve stejné pozici, jako kdyby operoval skutečného pacienta. Jedna z hlav umožňuje nácvik operací šedého zákalu, druhá operací sítnice. Mnoho hodin strávených na takovém simulátoru je velmi cennou zkušeností a pro lékaře velkým přínosem. Eyesi je nyní umístěno v jednom ze sálů zlínské oční kliniky, k dispozici je však lékařům všech devíti pracovišť.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky