STANDARD

Jedná se o základní typ monofokální nitrooční čočky. Pacientovi po operaci umožňuje vidění na jednu vzdálenost – většinou vybíráme čočku tak, aby oko vidělo dobře do dálky. Do blízka na čtení jsou potřeba brýle. Obsahuje UV filtr. Tato čočka je pro pojištěnce smluvních pojišťoven zdarma.

GOLD

Kvalitnější tzv. asférická optika této monofokální nitrooční čočky, podobně jako v kvalitních fotoaparátech a kamerách, poskytuje lepší obraz a zlepšuje rozeznávání detailů. Také zlepšuje vidění za šera, což je důležité například při řízení. Navíc kromě UV filtru má ještě filtr světlemodrého světla pro ochranu sítnice. Případně může součástí balíčku být speciální čočka pro vyšší oční vady.

PREMIUM

Mikroincizní asférická monofokální akrylátová nitrooční čočka prémiové kvality. Nový materiál má unikátní optické vlastnosti a naprosto eliminuje nežádoucí odlesky. Čočka je vyráběna s asférickou optikou bez sférické aberace, což přináší pacientům vyšší kontrastní citlivost a zvýšenou hloubku ostrosti vidění. Optika s neutrální aberací umožňuje čočku implantovat všem pacientům bez ohledu na konkrétní optické vlastnosti jejich rohovky. S touto čočkou je vidění opravdu „Full HD“.

FOCUS

Špičková čočka nejvyšší kvality, kterou vyvinul přední výrobce nitroočních čoček na světě. Umožňuje ostré vidění na dálku i na střední vzdálenost díky unikátnímu tvaru optiky a speciální technologii výroby. Vhodná je také pro profesionály, kteří denně pracují na počítači nebo sedí za volantem automobilu. Navíc eliminuje tzv. halo efekt.

MULTI (multifokální čočka)

Bifokální čočka

umožňuje běžný život bez brýlí, avšak vidění na střední vzdálenost (typicky na počítač nebo přístroje v autě) nebývá bez brýlí dostatečně ostré.

Trifokální čočka

umožňuje běžný život bez brýlí – čtení, počítač, TV, přístroje v autě, řízení auta. Na vidění s trifokální čočkou je zapotřebí si určitou dobu zvykat. Trifokální čočka je to nejlepší, co v této oblasti ve světě existuje. Navíc kromě UV filtru má ještě filtr světlemodrého světla pro ochranu sítnice.

Nitrooční čočky mimo typ STANDARD jsou dostupné za příplatek – viz ceník.