Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

21.8.2018

Používání klimatizace se v horkých dnech nevyhneme. Pokud je to jen trochu možné, měli bychom však pobyt v klimatizovaných prostorách omezit nebo oči chránit brýlemi, ty omezují proudění kolem očí. Klimatizace vysušují vzduch a právě proudění vzduchu může být nepříjemné až nezdravé pro oči a obzvlášť lidem, kteří nemají slzný film dostatečně kvalitní, může způsobit podráždění očí a tzv. syndrom suchého oka.

Příčin, které tělu zabraňují produkovat dostatečné množství kvalitních slz, je více. Kromě již zmíněné klimatizace se na vniku problémů se slzným filmem podílí znečištěné ovzduší, práce s počítačem i užívání některých léků. Ten, koho trápí suché oko dlouhodobě, ví, jak je to nepříjemné. Naštěstí pomocí stimulace nervů meibomských žláz (slzní žlázy v očním víčku) lze množství i kvalitu slz zvýšit. Jak taková stimulace probíhá? Pomocí speciálního přístroje je na spodní víčko aplikováno pět světelných záblesků. Díky této světelné stimulaci, která trvá několik minut, jsou již několik hodin po zákroku žlázy aktivovány. Na zlínské oční klinice Gemini můžete tento rychlý a bezbolestný zákrok podstoupit. Dozvědět se více.

V klinické praxi doporučujeme lidem s podrážděnýma očima z důvodu nedostatku slz nebo jejich snížené kvality také doplněk stravy Gemioptal® HERBAL. Přípravek Gemioptal® HERBAL je zcela přírodním doplňkem stravy, který byl vyvinut na oční klinice Gemini a obsahuje byliny používané již starou čínskou medicínou pro jejich blahodárný účinek na zrak.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky