Lidická třída 2144/108
370 01 České Budějovice

Tel.: 577 202 202online objednávka

GPS:

48° 57′ 32″ N
14° 28′ 15″ E
 

Cvičení očí pro děti v Českých Budějovicích

Mapa

Popis cesty

Popis si můžete stáhnout ve formátu PDF a vytisknout na cestu.

Směr od Prahy přes Tábor (nejčastěji využívaný)
Přijedete z obce Borek (předměstí ČB) a pokračujete rovně až na kruhový objezd (po pravé straně Makro), kde odbočíte na druhém výjezdu směr centrum ČB. Pokračujete rovně po silnici č. 3 až na ulici Pražská stále směr centrum, kde odbočíte mírně doleva na ulici Na Sadech, po které pojedete stále rovně až na most přes řeku Malši. Zde tato ulice končí a navazuje Lidická Tř.. Pokračujete stále rovně a asi po 1 km se nachází při pravé straně klinika Gemini, která je umístěna v budově Lékařského domu ve 3. patře. K dispozici jsou označená parkovací místa na přilehlém parkovišti. Těšíme se na setkání s Vámi.

Směr od Prahy přes Písek
Přijedete do ČB po silnici E 49. Pokračujete rovně na kruhový objezd (po pravé straně Globus). Pokračujete stále po E 49 pod most přes řeku Vltavu. Asi po 2 km projedete rovně světelnou křižovatku ve směru Nové Hrady (po pravé straně výstaviště) a pokračujete po ulici Na Dlouhé louce přes most na Mánesovu ulici. Dále jedete po hlavní silnici na křižovatku Mánesova (Lidická tř.), kde odbočíte doprava. Pokračujete stále rovně a cca po 1 km jízdy uvidíte po pravé straně kliniku Gemini, která sídlí v budově Lékařského domu ve 3. patře. K dispozici jsou označená parkovací místa na přilehlém parkovišti. Těšíme se na setkání s Vámi.

Směr od Plzně (jako od Písku, platné i pro část Německa), směr od Jindřichova Hradce (Brno, Jihlava apod.)
Přijedete do ČB po silnici E 49, E 551. Na kruhovém objezdu odbočíte doprava a pokračujete po ulici Okružní směr centrum až na křižovatku ulic Okružní/Pražská, kde odbočíte vlevo na ulici Pražská (po levé straně autosalon Volkswagen a městský hřbitov). Dále pokračujte směrem k centru stále rovně po ulici Pražská, kde odbočíte mírně doleva na ulici Na Sadech, po které pojedete stále rovně až na most přes řeku Malši, kde tato ulice končí a navazuje na Lidickou Tř. Pokračujete stále rovně a cca po 1 km jízdy uvidíte po pravé straně kliniku Gemini, která sídlí v budově Lékařského domu ve 3. patře. K dispozici jsou označená parkovací místa na přilehlém parkovišti. Těšíme se na setkání s Vámi.

Směr od Českého Krumlova (Rakousko, část Německa)
Přijedete po E 55 a odbočíte mírně vpravo na exit Včelná na ulici Nádražní. Na křižovatce ulic Nádražní/Tř.5. května odbočíte vlevo na Tř. 5. května (po levé straně restaurace U Kaštanu). Pokračujete stále rovně až do ČB, kde plynule navazuje Lidická Tř. Po přejezdu kolejí (cca 500m) uvidíte po levé straně kliniku Gemini, která sídlí v budově Lékařského domu ve 3. patře. K dispozici jsou označená parkovací místa na přilehlém parkovišti. Těšíme se na setkání s Vámi.

Spojení MHD
Před nádražím (autobusové i vlakové je v těsné blízkosti) nastoupíte na linku MHD č.2 ve směru nemocnice a vystoupíte na zastávce „U Nemocnice“. Dále budete pokračovat rovně, pěší chůzí a asi ve vzdálenosti cca 50 m uvidíte kliniku Gemini. Těšíme se na setkání s Vámi.

Ubytování

Pension Doležal*
http://www.dolezal-penzion.cz/

Pension Doležal poskytuje ubytování v prostředí rodinného domu se zahradou za příznivou cenu. Pension je moderně zařízen a je v dostupné vzdálenosti od historické části města i oběma nádražím. Parkování před pensionem.

Tel: +420 724 138 380

Hotel U Tří lvů*
www.hotelutrilvu.cz/

Tento tříhvězdičkový hotel se nachází v těsné blízkosti historického středu města. Svým klientům poskytuje WiFi internetové připojení, parkování zdarma, odvoz z/na letiště.

Tel: +420 386 359 900, +420 386 359 805

Hotel Zátkův dům*
hotel-zatkuv-dum.hotel.cz/

Hotel Zátkův dům je situován do prostor dvou původních gotických domů v místech bývalých městských hradeb. Pokoje hotelu jsou vybaveny sociálním zařízením, telefonem, televizí, minibarem. Dostupné i WiFi internetové připojení a parkování u hotelu.

Tel: +420 222 539 539

Hotel Budweis*
hotel-budweis.hotel.cz/

Hotel Budweis působí od roku 2009 a klientům poskytuje 59 dvoulůžkových pokojů s bezbariérovým přístupem. Situovaný je do klidné a romanticky vyhlížející části města. Prostředí hotelu je nekuřácké, což vyhovuje klientům naší kliniky pro rekonvalescenci po zákrocích. Parkování přímo u hotelu.

Tel: +420 222 539 539

Hotel Amadeus*
hotel-amadeus.hotel.cz/

Ubytování v klidné a historické části města a v prostředí bývalého měšťanského domu. Parkování u hotelu či v garážích.

Tel: +420 222 539 539

Hotel Alton*
www.altonhotylek.cz/

V dostupné vzdálenosti od náměstí města České Budějovice poskytuje Hotel Alton ubytování za příznivou cenu. Prostředí hotelu je tiché a klidné, vhodné pro relaxaci před zákrokem na naší klinice nebo pro rekonvalescenci po něm. Dostupné WiFi internetové připojení.

Tel: +420 602 421 004

Koleje a menzy UJ*
www.penziony.cz/ceske-budejovice/koleje-a-menzy-ju/

Prostředí studentských kolejí poskytuje levné ubytování. Parkování možné přímo u objektů.

Tel: +420 387 774 000

* Všechny výše zmíněné ubytovací zařízení v Českých Budějovicích se nachází také v těsné blízkosti oční kliniky Gemini.