Po – pá: 7:00 – 18:00
  • cs
  • pl en de sk
-AA+
Objednat se

6.2.2017

Oční vada Darii Pawlak, silná krátkozrakost mínus devět dioptrií v kombinaci s astigmatismem, neumožňovala provedení laserové operace. Řešením tak pro ni byla implantace fakické čočky. Operaci očí, při které je implantována umělá čočka a vlastní čočka zůstává v oku zachována, absolvovala na zlínské oční klinice.

Po kontrole na oční klinice v Ostravě se nám svěřila, že je s výsledkem naprosto spokojená a i z přístupu, se kterým se v Gemini setkala, byla zaskočená. Gemini doporučuje díky kombinaci obou těchto skutečností. „Zákrok byl naprosto bezbolestný,“svěřila se nám. „ Myslím, že už tak dvě hodiny po zákroku jsem viděla tak dobře, jako vidím teď.“

Implantace zadněkomorové fakické čočky je relativně novou oční operací, přesto s ní operatéři na oční klinice Gemini mají řadu zkušeností díky tomu, že ji primář Stodůlka v roce 2014 provedl jako první na světě. Při této operaci je umělá čočka, vyrobená pacientovi na míru, vložena do oka k čočce vlastní. Je vhodná jak pro řešení krátkozrakosti tak dalekozrakosti.

Řekli o nás

Všechny reference

Naše kliniky